Dijital gazetecilikte yeni bir ses

Kısa süre önce başladığımız dijital yayıncılık alanında hayli yol kat ettik.  Sitemiz bakımdan geçti. Şimdi daha özgün, daha görsel ve altyapısı güçlü bir haber sitesi ile hizmet vereceğiz. adananewstv.com adlı sitemiz ile  her kesim, her kurum ve kuruluşa  eşit mesafede hizmet vereceğiz.

Gazetecilik yürek işidir. Aslında gazetecilik  bir sevdadır.Biz işimizi aşkla yapmaya devam edeceğiz.Korona günlerinde gazetecilik anlayışına bakıp da  utanç duymamak elde mi acaba? Olağanüstü bir durum var. İnsanlar can derdinde ama hala ayrışmayı körükleyen bir anlayış orta yerde öylece duruyor…

Ekranlardan ölüm tehditleri savuranlar, troller, el etek öpenler, yalakalıkta yarışanlar…  Basın gerçeğimiz ne kadar acı değil mi? Bir avuç insan dışında ne ahlak kaldı, ne vicdan. Yolsuzluk yapıldı, savundular. İşçiler öldü, önlem almayan katil taşeronlar basın eliyle aklanıp paklandı… Bin yıldır akan suyun üstüne HES kurdular, suyu kirlettiler, karşı çıkanı fişlediler ve yine basın eliyle bunu savundular.

Nasıl bir gazetecilik anlayışıdır ki ekranlar ve gazete sütunları kadrolu tetikçilerden, çok kullanışlı yandaşlardan, havuzcu çirkeflerden, gerici , ırkçı, küfürbaz yanaşmalardan , düşük profilli ve paçalarından cehalet akanlardan geçilmez oldu.

Yönetenlere göre suda boğularak, ya da zehirlenerek çırpına çırpına bir maden ocağında can vermek güzel bir ölümdü. Kader ya da takdiri ilahiydi. El kadar çocukların cemaat yurtlarında yanarak ölmesi de kaderdi.  Bir çocuk tecavüzü o kadar normaldi ki, zaten bir kereden bir şey olmazdı.

Ve tüm bunlara rağmen, akla gelen her türlü iğrençliğin, lanet olasılığın, çürümenin, kokuşmuşluğun Allah kelamı gibi, savunulduğu gazetecilik… Kadınlara dekor olan ekranlar, kadına, çocuğa şiddeti, tacizi görmeyen gazetecilik…

Birilerine sırtına yaslayıp muhbirlik, tetikçilik, ihbar, linç kampanyası, biatla gemisini yürütenlerin, meslek onurundan zerre kadar nasibini almayanların yaptığı bir gazetecilik anlayışı hüküm sürerken biz de yeni bir yola girdik artık.

Hal böyle iken umutsuz değiliz. Zaten umutsuzluk aydınlık yüreklere yakışmaz. adananewstv.com adlı sitemiz ile dijital yayıncılıkta yeni bir ses, yeni bir soluk olacağız. Umutluyuz ve ,inançlıyız. Çünkü bizim arkamızda sol göğsünün altındaki cevahiri karartmayanlar ve içindeki ışığı hiç sönmeyen yürekler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.