İbrahim Gökçek’in ölümüne üzülen hakim hakkında inceleme

Hakim Ayşe Sarısu Pehlivan hakkında İbrahim Gökçek’in ölümüne üzüldüğünü belirten bir paylaşım yaptığı için inceleme başlatıldı.

İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan, ölüm orucunda yaşamını yitiren  Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’le ilgili olarak Twitter hesabından şu paylaşımları yapmıştı: “İbrahim artık yok. Sözcükler anlamını yitirdi. Yaşatamadık!”, “Ölüm adın kalleş olsun.”

Pehlivan, başka bir paylaşımında ise “Bir anne ,bir kadın dahası bir insan olarak ölümlerden duyduğum üzüntü nedeniyle beni terör sevici yapmak isteyenleri kendi vicdanlarına , Allah’a havale ediyorum. Ölüler kendini savunamaz. Vatan ve millet sevgisi kimsenin tekelinde değildir.” İfadelerine yer vermişti.

Paylaşımın ardından Sabah gazetesi,”Olmadı hakime hanım: Ölüm orucunda ölen DHP-C’li için ağıt yaktı” başlığıyla Sarısu’yu hedef gösterdi. Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK), hakkında çıkan haberlerin ardından Yargıçlar Sendikası Başkanı ve İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.