Kredi desteği mi, aldatmaca mı?

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “6 ay ödemesiz 10 bin TL destek kredisi adeta yılan hikayesine döndü.” dedi.

 “Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sürekli kredi verildiğini söylediğini ama bunun doğru olmadığını savunan Koncuk, kredi başvurusu yapıp 30-40 gün cevap alamayanlar, 10 bin TL talebine rağmen 3 bin TL alabilenler sosyal medyada dertlerini anlatmaya çalışıyor” dedi.

Koncuk, “DestekKredisi” hashtaginin dün Türkiye gündeminde ön sıralara oturduğunu belirtti.

Koncuk, “AKP İktidarı 10 bin TL’ye umut bağlamış, ev kirasını ödeyemeyen, asli ihtiyaçlarını dahi karşılamaktan uzak on binlerce ihtiyaç sahibine kulak vermek zorundadır. Çoğu asgari ücretli, hiç bir geliri de olmayan insanların günlerce oyalanması, sosyal devlet anlayışı ile bağdaşamaz. Bazı vatandaşlar,’Bu krediyi almak için hangi siyasi partiye üye olmamız lazım?’ diye de soruyorlar.” dedi.

Gerek Maliye Bakanlığı, gerekse BDDK’nın bu şikâyetleri dikkate alarak, geçim aczi içerisine düşürülmüş vatandaşların 10 bin TL talebine, hiç bir kısıtlamaya gitmeden cevap vermesi gerektiğini belirten Koncuk, “Böylesine zor bir dönemde, kendi vatandaşlarımızı, 10 bin TL kredi için, sosyal medyada çare aramaya mecbur bırakmak,  utanılması gereken bir durumdur” diye konuştu.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, parti olarak destek kredisi mağduriyeti ve aldatmacasını yakından takip edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir