“AKP’nin beceriksizliği ortaya çıktı”

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, AKP’nin ekonomik çıkmazlarının her gündeme getirilmesinde içinde HDP olan bir suni gündemle yandaşların saldırıya geçtiğini söyledi.

İhtiyaç sahiplerine altı ay ödemesiz 10 bin TL krediyi vermeyi bile beceremeyen AKP iktidarının tüm tüm beceriksizliğinin bu pandemi sürecinde ortaya çıktığını savunan Koncuk, “İşsizlik tavan yapmış, asgari geçim endeksleri zirveye çıkmış, adil gelir dağılımı sağlanamamıştır. Genç işsizlik yüzde 26’lara dayanmış, yüz binlerce esnaf kepenk kapatmıştır” dedi.

Covid 19 salgını nedeniyle işsiz kalan, ücretsiz izne ayrılan milyonlarca insanın üç ay sonra durumunun ne olacağı belli olmadığını ifade eden Koncuk,”Lüks, şatafat içinde bir hayat yaşayanların her geçen gün milletten koptuğu artık gözle görülen bir gerçektir. Adaletsizlik, hakkın, hukukun esamesinin okunmaması, insan haklarından uzak uygulamalar artık AKP’nin sonunu işaret etmektedir” diye konuştu.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, şunları kaydetti:

Biz İYİ Parti olarak seçimle gelen seçimle gider yaklaşımından asla taviz vermeden, ülkemizin gerçeklerini vatandaşlarımıza anlattıkça, yandaşlar sürekli HDP sakızını çiğnemekte, vatandaşın yaşadığı ekonomik sefalete tek kelime etmemektedirler. Bu telaş, aslında asla örtülemeyecek 18 yıllık başarısızlığın, başka yöntemlerle kapatılmaya çalışılmasının telaşıdır. Bu yaklaşım sürekli topu taca atma, tüm bu başarısızlığı gündeme getiren, halka anlatan siyasi partileri kirletme, bu şekilde susturma, etkisizleştirme gayretidir. AKP’nin fikren tükendiği, ülkenin geleceği adına proje üretmekte tıkandığı artık ayan beyan ortadadır. Bu Aziz milletin yaşadığı, sözde çözüm, bizce ihanet süreci, FETÖ’nün göz göre göre beslenip, büyütülerek, milletin başına bela edilmesi, kozmik odanın açılması ihaneti ki, bu yüzden 848 gizli görevlimiz şehit edilmiştir.  Bu büyük musibetlerin sorumluları bellidir ve bu affedilemez hataları nedeniyle, siyaseten hiç bir bedel ödememişlerdir. Bedeli her zaman olduğu gibi fedakar, cefakar aziz milletimiz ve evlatları ödemiştir. Tüm bu musibetlerin sorumluları ise hala sütten çıkmış ak kaşık misali, hiç bir suçu üstlenmemiş, sürekli bir başkasının üzerine ihale etmeye çalışmıştır. Biz bunları asla unutmadık. Kim kızarsa kızsın, tüm bunları milletimizle paylaşmayı sürdüreceğiz. Biz, kim ne derse desin, Aziz milletimizin, hiç de hak etmediği ve her geçen gün içine sürüklendiği bu ekonomik sefaleti, yokluğu, yoksulluğu, adaletsizliği İYİ Parti olarak, anlatmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki, bu ülkenin kaynakları iyi kullanıldığı sürece bu milleti refah içinde yaşatmaya yeter.   Önümüzdeki süreçte, çok daha kirli planlarla karşı karşıya kalacağımızı biliyoruz ve hazırlıklıyız. Biz, milliyetçiyiz, biz Atatürkçüyüz, biz bu milletin inanıp saygı duyduğu tüm milli ve manevi değerlere saygılıyız. Bunun dışında bize yönelik her söz, her tanımlama açık iftiradır ve AKP’nin varlığını devam ettirmek için kurgulanmış, adım adım sergilenen bir planın parçasıdır. Ya bu planın bir parçası olunacak ya da Türkiye ve Türk milleti hak ettiği güzel, huzurlu, müreffeh günlere ulaşacaktır. Tarih boyunca büyük badireler atlatmış, Türk milleti için her zaman bir başka çıkış yolu vardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir