“Saimbeyli adliyesi ne zaman açılacak?”

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Saimbeyli adliyesinin kapatılmasının ilçeye verilen büyük bir ceza olduğunu savundu.

Adalet Bakanlığına soru önergesi veren Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “1920 yılında Saimbeyli Adliyesi’nde görevli Kadı Halil Kâmil Efendi ve eşi, Ceza Hâkimi Osman Vehbi Efendi ve eşi, Savcı Hamdi Bey ve eşi,  zabıt kâtibi Mehmet Efendi ve bütün ailesi, Başkâtip Hacı Mustafa Efendi ve bütün ailesi şehit edildi. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Böylesine köklü bir geçmişe sahip şehitler vermiş, devletine, milletine bağlı, kanunlarına son derece riayet eden insanların yaşadığı Saimbeyli ilçemizin Adliyesinin kapatılması kabul edilemez bir vefasızlıktır” ifadelerine yer verdi.

Ödüllendirilmesi gereken Saimbeyli adliyesinin kapatılarak  ilçenin cezalandırıldığını söyleyen İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, Adalet Bakanlığı’na şu soruları yöneltti:

“Saimbeyli ilçesinde adliyenin kapanmasıyla vatandaşın ve ilçemizin yaşadığı mağduriyeti gidermek için Saimbeyli Adliyesini ne zaman açmayı düşünüyorsunuz? Ya da  bu vefasızlığın sürdürülmesine izin verecek misiniz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir