CHP’li belediyelere yapılana bak!

İmamoğlu’a dava üstüne dava, Yavaş’a engel, Adana’da hastaneye mühür, Mersin’de ekmeğe yasak!

Covid 19 salgını yüzünden zor günler yaşayan vatandaş, belediyelerin yardımlarıyla biraz olsun nefes alıyor ama CHP’li belediyelerin halka yardımları engelleniyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle işsizlik ve yoksullukla mücadele eden halk yardım bekliyor. CHP’li belediyeler de ilk günden itibaren halka yardım etmek için organize oldu ancak yardımların önü kesiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin salgın yüzünden işini kaybeden, evinden çıkamayan ve zor durumda olan vatandaşlar için geröçekleştirdiği yardım kampanyası engellendi. Banka hesaplarına el kondu. Başkan Mansur Yavaş, Nisan ayında gelirlerinin azaldığını belirterek belediye meclisinde AKP ve MHP’lilerce borçlanma talebinin reddedilmesine isyan etti. Yavaş, “Belediye meclisindeki muhalefetin amacı Ankaralıya yapılan hizmetin aksaması, halkın cezalandırılmasıdır” diyen başkan Yavaş, yeni projesini anlattı. Yavaş ”6 milyon tek yürek bayram etsin’ kampanyası başlattık. Bu kampanyayla yardımseverler ihtiyaç sahiplerine yardım edebilecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem hakkında Beylikdüzü dönemine ilişkin 27 soruşturma başlatıldı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de yardım kampanyası engellendi, toplanan paralara da el konuldu.

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi, TÜYAP fuar alanına sahra hastanesi kurdu. Salgında ihtiyaç olduğunda hastalar burada tedavi edilecekti. Ancak İl Sağlık Müdürlüğü izin vermedi. Hastane mühürlendi.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde üretilen ekmekler, sokağa çıkma yasağında vatandaşların evlerine götürülerek bedava dağıtılmaya çalışıldı ama valilik engeli ile karşılaşıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ”Bu şu demektir: ekmek dağıtılacaksa biz dağıtırız. Siz karışmayın” dedi.

Burdur Belediyesi’nin üretip ücretsiz dağıttığı 200 bin maske için şikayet üzerine valilik inceleme başlattı. Belediye’ye ”maskeler nerede ve kimlerle üretiliyor?”, ”izin alındı mı?” Gibi sorular yöneltildi. CHP’li başkan Ali Orkun Ercengiz, ”yaptığımız her iş, soruşturma ve araştırmalara konu olur hale geldi. Ayrı devlet değiliz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, salgınla mücadele eden belediyelere destek yerine engel çıkarıldığını belirterek ”Kaynak sağlanmazsa belediyeler kapısına kilit vurur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.