Bir hakime daha Gökçek soruşturması

HSK’nın İzmir Karşıyaka hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan’ın İbrahim Gökçek paylaşımı nedeniyle görevden uzaklaştırmasının ardından İzmir’de görev yapan hakim olan Orhan Gazi Ertekin hakkında da soruşturma başlatıldı.

 Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) , ölüm orucunun ardından hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için sosyal medya hesabından paylaşım yapan İzmir hakimi Orhan Gazi Ertekin hakkında da ‘Terör Örgütü Propagandası Yapmak’ suçu kapsamında soruşturma başlattı. HSK, ayrıca soruşturma kapsamında İzmir Adliyesi’ne müfettiş gönderdi.

Hakim Ertekin, İbrahim Gökçek’in öldüğü gün vefat haberinin son dakika olarak düşmesinden kısa süre sonra sosyal medya hesabında önce siyah sayfa, ardından da ölüm oruçlarıyla ilgili paylaşımlarda bulunmuştu.

Ertekin BirGün’e yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Henüz tebligat benim elime ulaşmadı. Teyit etmeden bir şey söylemek zor. Ancak Türkiye’ye, Türkiye toplumuna, Türkiye’nin kurumlarına insanlığı, hukuku ve yasayı hatırlatmak bize düşüyorsa bundan gocunmayız. Hem insanlık hem yasa hem de hukuk bağlamında yaptığımız meşrudur, doğrudur aynı zaman da bir hukukçu olarak görev ve sorumluluktur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir