CHP Yüreğir ilçe Gençlik Kolları Başkanı hedef gösterildi ve tutuklandı

Kaymakam korumasının silah çektiği CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım, tutuklandı.

Adana’da, Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine soru sorduğu ve yaşanan tartışma sonucu ailesiyle gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, ardından hedef gösterilerek  hakkında yeni karar çıkarılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım tutuklandı.

İddiaya göre, Yüreğir İlçesi’nde Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün koruması, CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım ile annesi, babası ve kardeşine soru sordukları için silah çekti.  Olayın ardından hükümet kanadından “Van’da PKK, Adana’da CHP. Saldırı şekli farklı olsa da zihniyetleri aynı” açıklamaları geldi ve yeni bir karar verildi.

Eren Yıldırım, hakkında çıkarılan tutuklama kararı sonrası tutuklandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATINDAN TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, “RTE’nin Yargıya verdiği talimat ve RTE Yargısından anında görüntü!

Lanet olsun!

CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım tutuklandı!

@kilicdarogluk‘na karşı linç girişiminde 1 kişiyi tutuklamayan Yargı, talimata ses verdi!

Hukuksuzlukların hesabını soracağız!” ifadelerini kullandı.

CHP Adana il Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut ile il, ilçe başkan ve yönticileri ile partililer Adana adliyesine akın ettiler. CHP Milletvekilleri. sosyal medya hesaplarından Yıldırım için. ”AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın hedef göstermesiyle tutuklandı. Bu ülkede hukuk, Saray’ın vesayeti altında.” paylaşımında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.