Utanmadan Pedofiliyi savunmuştu: Üniversiteyle ilişkisi kesildi

Gerici TV ekranından 12 yaşındaki kız çocuklarının doğurmak için ideal yaşta olduğunu söyleyen pedofili savunucusu Özgüven’in görev yaptığı üniversite ile ilişkisi kesildi.

Akit TV’de yayınlanan Derin Kutu isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’e tepki yağdırıldı.Utanmaz adamın artık bilim yuvasıyla ilişiği kalmadı.

Daha önce de birçok kez gündeme gelen çocuk istismarı konusu, bu kez de Akit TV ekranlarında bir üniversitede öğretim görevlisi olan profesörü savundu.  12 yaşındaki kız çocuklarının gebe kalmak için en uygun yaşta olduğunu söyleyen Özgüven’i programın sunucusu Sabri Balaman da uyarmadı.

Özgüven şu ifadeleri kullandı:

 13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen “10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın” diyorsun. Süpermen’i bilmem ama Süperkadın diye bir ırk var. En üstün nitelikli insan, 12-17 yaş arasındaki kızlar. Yani, çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan… Bu yaş, ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven’in bu sözlerinin “kabul edilemez” olduğunu belirterek üniversite ile ilişiği kesildiğini duyurdu.

Üniversite skandal sözlerin ardından dün yaptığı açıklama hukuki işlem başlatıldığını duyurmuştu. Bugün yapılan yeni açıklamada ise, Özgüven’in üniversite ile ilişiğinin kesildiği ifade edildi.

İşte o açıklama:

“Prof. Dr. Kutluk Özgüven’in, katıldığı televizyon programında, Üniversitemizin felsefesine tamamen zıt ve kabul edilmesi mümkün olmayan açıklamalarından dolayı İstanbul Aydın Üniversitesi ile ilişiği kesilmiştir. KAMUOYUNA DUYURULUR.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.