CHP,Kaymakam hakkında suç duyurusunda bulunacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yüreğir Kaymakamı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

 Salıcı, düzenlediği basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla bir heyet olarak kente geldiklerini söyledi.

CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasıyla sonuçlanan olay nedeniyle kente gelen Salıcı, Yüreğir Kaymakamı ile kaymakam koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Salıcı, CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, CHP’li belediye başkanları ile belediye görevlilerinin vefa grubu üzerinden yardım dağıtımına katıldıklarını gösteren fotoğrafları basın mensupları ile paylaştı.

Salıcı şunları kaydetti:

Şu çok açık, Eren kardeşimiz vefa grubuna gönüllü destek veren arkadaşımız. Yardımlar dağıtılırken biz yardımı kimin dağıttığıyla ilgilenmiyoruz. Vatandaşımız ağır bir ekonomik sıkıntı içinde, salgın koşullarından kaynaklanan açlıkla boğuşuyor. Dolayısıyla bu yardımları vefa grubu üzerinden dağıtan vatandaşlara, devlet görevlilerine de CHP’li gençler, belediyeler ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar ama olay tam tersi şekilde ortaya çıkıyor
“Bizim Eren kardeşimizin yanlış yaptığına yönelik herhangi bir yaklaşımımız, herhangi bir anlayışımız yok.” ifadesini kullanan Salıcı, “Eren, CHP’nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir yanlış yaptığı kanaatinde değiliz.” dedi.

Toplantıya Eren’in ailesi ile CHP’li bazı milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir