Hatimoğulları:Barolar susarsa toplum susar!

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile HDP Yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet Baro Başkanı Avukat Veli Küçük ve Yönetim Kurulu üyelerimi ziyaret etti. Hatimoğulları, barolar ve meslek odalarının yapılarını değiştirme ve etkisizleştirilmeye yönelik yasa değişikliğine ilişkin girişimlere karşı olduklarını söyledi.

Ziyarette Başkan Yardımcısı Av.Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, HDP Adana İl Eş Başkanı Mehmet Karakış, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Leyla Karakaş, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Av.Funda Buyruk da hazır bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Av. Veli Küçük, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile güncel ve mesleki konularda değerlendirmelerde bulundular.

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, “Barolar ve avukatlar bu toplumun vicdanını temsil etmektedir. Bugün sizlerle dayanışma ruhunu pekiştirmek için buradayız. Barolar susarsa maalesef toplum ve yurttaş susar. Siyasi iktidar kültürel rejimini daha da derinleştirmenin planlarını yapıyor. Pandemi sürecini de bu konular için altın bir süreç gibi görmektedir.” dedi.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük ise tek adam dayatmasının yaşandığı bir anlayışın hakim kılındığı süreçten geçtiklerini belirterek, “Var olan kazanımları geriye götürme çabaları var. Buna sessiz kalmamız mümkün değildir. Bu kadar mantıksız ve demokrasi dışı uygulama girişimi olamaz. Demokrasilerin en üst düzeyde yaşandığı kurumlar barolardır. Rehavete kapılmayacağız. Gerekirse tüm avukatları TBMM’ye çağıracağız, alanlara ineceğiz. Bu süreçte sesimizin daha gür çıkmalı ve daha etkin olmak zorundayız. Sizlerin de bizlere vereceğiniz destek çok önemli ve kıymetli” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir