Büyükşehir Pozantı’yı hizmete doyuracak!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Pozantı’nın en uzak mahallerinden birisi olan, Karakışlakçı mahallesine festival alanı ve Arı yerleşim merkezi yapılacak. Bazı tarlalara giden ve 20 yıldır el vurulmayan yollar genişletilecek. Dağıtılan fide sayısı bir milyon adede çıkacak. Hayvan yetiştiriciliğine de destek verilecek.

SÖZLÜ SÖZ VERMİŞTİ AMA…

2014 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, 2015 yılında gerçekleşen Pozantı ziyaretinde Karakışlakçı mahallesini de ziyaret etmiş, Muhtar Harun Yetkin ve mahalle sakinlerine Çilek Festival Alanı ve bir gölet yapımı için, söz vermişti ancak verilen sözler tutulmadı.

NASİP KARALAR’A

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Pozantı’daki mahalle gezilerinde Karakışlakçı’ya Çilek Festival alanı için gerekli adımları attı. Muhtar Harun Yetkin’in, davet i üzerine Karakışlakçı’ya gelen Başkan Karalar, çilek fidesi ve fidan dağıtımı için incelemelerde bulundu. Karalar, çilek fidesi dağıtımında, adet sayısını artırdı, çilek festival alanı yapımı için, söz verdi. BİR MİLYON ADET FİDE DAĞITACAK Zeydan Karalar, 2020 Nisan ayı içerisinde fide dağıtımı için, tekrar Pozantı’nın Boğaz Mahallerini ziyaret etti. Aşçıbekirli’de, 600 bin adet çilek fidesi dağıtımını gerçekleştirdi. Sonbaharda bu miktarı bir milyon adeta çıkaracağı sözünü verdi. Karalar, daha sonra, Karakışlakçı Mahallesine gelerek, çilek tarlasına fide dikimi yaptı. Mahalle Halkıyla yaptığı sohbette, söz verdiği “ Çilek Festival Alanı” inşaat çalışmalarına, başlanacağı müjdesini verdi. Bununla da yetinmedi. Arıcılar içinde, ayrı bir alan oluşturulacağını belirtti. Asfalt yama çalışmalarının başlatılacağını da söyledi. Karalar, tarlalara giden ara yollarında genişletilerek ulaşım kolaylığı sağlanacağını, mahalle sakinleri ile paylaştı. Muhtar Harun Yetkin, Başkan Karalar’ın bu önemli hizmetlere, öncülük etmeye başlamasından ve bu hizmetlerin mahalleye getirilmesinde önemli bir sorumluluk üstlenen CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu’na da mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Yetkin, Karalar’ı çilek hasadına da, davet etti.

SAHA DA ÇALIŞMA BAŞLADI

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, verdiği sözü kısa bir süre sonra, hayata geçirmeye başladı. CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu’nu da, yöreye yapılmaya başlanan hizmetlerin takibi için görevli kıldı. Büyükşehir Belediyesi dozer ve greyderlerinin, Karkışlakçı festival alanı düzenleme çalışmalarını başlatması, başta Muhtar Harun Yetkin olmak üzere, mahalle halkı tarafından takdirle karşılandı. CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, verilen söz ve başlatılan hizmet nedeniyle günlerinin büyük bir bölümünü, Pozantı’nın Boğaz Mahallerinde, Büyükşehir tarafından sürdürülmekte olan, çalışmaları yerinde kontrolle geçiriyor, Başkan Zeydan Karalar’a, bilgi veriyor. Kendisine iletilen yeni talepleri dile getiriyor. Büyükşehir Belediyesinin, daire birimlerinin yetkilileri ile temas kurarak, iş makinelerinin hizmet dağılım programını oluşturuyor.

DAHA ÖNCE DE HİZMET GETİRMİŞTİ.

Başkan Eroğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı yaptığı, 2014-2019 yılları arasında da, Pozantı ve Mahallerine, imkanları ölçüsünde hizmet getirmiştir. Dolayısıyla da Başkanımız, diğer kırsal mahallerde olduğu gibi, Pozantı’mızın sorunlarını ve çözümünü de, önceden planlamıştı. Ve Büyükşehir Başkanlığı ile bu hizmetleri kısım kısım yerine getiriyor” diye konuştu.

20 YILDIR YAPILMAMIŞTI

CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, tarlalara kadar genişletilmeye ve ulaşıma uygun hale getirilmeye başlanan ara yol çalışmaları ile ilgili olarak da, şunları söyledi: “Karakışlakçı da bir üreticimiz, bundan 20 sene önce, bir tarla satın alarak çiftçiliğe başlamış. Tarlasından belli bir bölümü yol geçmesi için ayırmış. Ancak, aradan geçen 20 yıl boyunca, hiçbir şekilde yol çalışması yapılmamış. Zeydan Başkanımızın başlattığı çalışmalarda tarlaların ara yollarının da, düzeltilmeye başlanması sonrası, yolsuzluk sıkıntısından kurtulan bu vatandaşımız, Başkan Karalar’a minnet ve şükranlarını sunmuştur. Bu yolların yapılacağına düşünmüyorduk. Ama gördüm ki, istenirse yapılıyormuş. Karalar, sıkıntılarımızı sona erdiriyor. Dağ- bayır demiyor, yollarımızı genişletiyor. Çelik fidesi veriyor. Arıcıları destekliyor. Fidan dağıtımı yapıyor. Hayvan yetiştiriciliğin de, destek vereceğini duyduk. Bütün bunlar gösteriyor ki, kırsaldaki vatandaşlara götürülen hizmetler, ekonominin de gelişmesi yolunda, önemli kazanımlar sağlayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir