“İktidar vatandaşı unuttu, ‘TMMOB’yi, ‘BARO’ları hedef aldı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, koronavirüs sürecinde halkın tamamının sorunlar yumağı altında tam anlamıyla ezildiğini belirtti. Toplumun tüm kesimlerinin sorunlarını dile getirip çözüm yolu arayan Dr. Şevkin, önceki gün meclis çatısı altında bir çok probleme dikkat çekti.

KADRO BEKLENTİSİ

Dr. Şevkin, söz aldığı meclis genel kurulunda; işsiz ve beş parasız kalan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) emekli olmayı, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİKTES) öğretmenleri ile engelli öğretmenler, engelli memur adayları, atanamayan öğretmenler, sağlıkçılar, ücretli öğretmenler, usta öğreticiler, sözleşmeli memurlar ve 112 acilcilerin atama ve kadro beklediğini dile getirdi.

İŞSİZLERE, TMMOB’YE VE BAROLARA DİKKAT ÇEKTİ

2 milyon esnafın ekonomik iflasına çözüm aranmadığına işaret eden Dr. Şevkin, “10 milyona yakın işsiz ordusu, mimar, mühendis ve şehir plancıları iş, emekli, memur maaş düzenlemesi, çiftçi köylü köklü destek ve çözüm bekliyor. Ama iktidar her nedense bilimsel veriler ışığında ülkesinin geleceği için çalışan TMMOB ve adaleti mülkün temeli gören, bağımsız savunmayı esas alan BARO’larla uğraşıyor. Hükümet edenlerin bir an önce vatandaşın gerçek gündemine dönmesini ümit ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir