İşte Türkiye’nin konuştuğu Eren Yıldırım’ın hedefi

O, bir soru sordu ve başına gelmeyen kalmadı. Önce ailesiyle birlikte gözaltına alındı, sonra serbest bırakıldı. İtiraz oldu ve hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. İki haftayı aşkın süre cezaevinde kaldı. Süreç içinde olmadık yalanlarla hedef gösterildi. O, içerdeyken yaşadıkları yetmezmiş gibi havuz medyası ise adeta ailesini linç etti. Türkiye, onu konuşmuştu. İşte o, CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım…

Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma ona genç yaşta acı bir tecrübe yaşattı. Eren Yıldırım ile CHP Yüreğir İlçe örgütünde buluştuk. Bakın Eren, süreci nasıl değerlendirdi:

“ Bu olayı sistematik bir şekilde yapmışız gibi algı yaratılmaya çalışıldı ama bunların hepsi yalan. Benim üç tane suç dosyam olduğunu bile söylemişler ama e -devletime girip sicil kayıtlarıma bakabilirler. Hayatımda ilk defa kendim için bir polis amirliğine gitmişliğim vardır, o da bu olaydan kaynaklı oldu” dedi.

HEDEFİ AÇIK VE NET

Eren Yıldırım, gerçekten de bir gençlik neferi. Atanamayan bir öğretmen o. Beklentisiz olarak tek hedefi var; Adana’da ilk seçimlerde milletvekili sayısının artırılmasına örgüt olarak omuz vermek, Yüreğir Belediyesi’ni CHP’ye kazandırmak ve kazanılmış Büyükşehir Belediyesi’nin yerel iktidarının devamının sağlanması için elden geleni yapmak.

Bunları anlatırken, “Aksi halde benim burada ne işim olabilir ki?” diyor. İşte o böylesine tevazu sahibi genç…

Tutuklanmasına neden olan ve yaşananları ise şöyle anlattı Eren Yıldırım:

“Ramazan ayıydı. Evde iftarımız açtıktan sonra annem, babam, kardeşim ve ben yürüyüşe çıktık. Yüreğir Kaymakamlığı bizim evimizin 200 metre ilerisinde. Kaymakamlık önünden geçerken orada üzeri soğan dolu bir araç gördüm ve gidip sormak istedim. Çünkü bu dağıtımı biz de yapıyoruz. ‘Kolay gelsin, ne yapıyorsunuz? Ben de Vefa Destek Gurubu üyesiyim. Yapabileceğimiz bir şey var mı? “diye sordum. O sırada CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı olduğumu söylediğimde bazı görevlilerin aşırı tepkisi oldu.

Sosyal mesafemizin uygun olmasına rağmen onların aşırı bir şekilde bağırmalarını gördüm. Bizim onlara karşı herhangi bir kışkırtıcı ve argo bir konuşmamız olmadı. Daha sonra kardeşim ve bana doğrultulan silahtan sonra, 10 saniye geçmeden polisi arayıp ‘ burada bize silah çekiliyor’ diye şikayetçi olmama rağmen gelen polisler bizi gözaltına aldılar. Bize yapılan suçlamaların hepsi yalan ve iftira.”

Yıldırım, bu arada gençlik örgütü olarak pandemiyle mücadelelerini de anlattı.

Adana’da CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Eren Yıldırım, 14 Mayıs günü iftar saatinden sonra Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı VEFA Sosyal Destek Ekipleri ile tartışmıştı. Yıldırım ve ailesinin ifadesi alınmış, Yıldırım adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı. Ancak iktidara yakın isimlerin ‘PKK’ benzetmesinin ardından 16 Mayıs günü tutuklanmıştı. CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasıyla sonuçlanan olayın görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde Yıldırım’ın annesinin “Sen halka silah mı çekiyorsun?” diye bağırdığı görülüyor.

(ÖZEL HABER) adananewstv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir