İktidarın halkta karşılığı yok!

CHP Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü, iktidarın hangi yöntemi denerse denesin halkta bir karşılığının kalmadığını söyledi.

AKP’NİN ÖMRÜ BİTTİ

Ülkede yaşanan hukuksuzluklar, bazı milletvekillerinin vekillerinin düşürülmesi, işsizlik ve yoksulluğa dair soruları yanıtlayan Başkan Öğrü, “Dünyanın her yerinde iktidarların yükselişi istatistik olarak belli bir zaman sonra yatay seyretmeye başlar.

Sonra da nasıl ayakta kalabileceklerine dair arayışa girerler. AKP’nin de ömrü aslında birkaç yıl önce bitti ama direniyorlar. İşte bunun için hukuksuzluk yapıyor, en basit olayları partimizle ilişkilendiriyor, belediyelerimizin hizmetlerini engellemeye çalışıyorlar ama ne yaparlarsa yapsınlar artık bunların halkta bir karşılığı kalmadı” dedi.

İYİYE GİDEN BİR TEK ŞEY YOK!

Ülkede iyiye giden bir şey görülmediğini söyleyen CHP Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü, bunu muhalefet yapmak için söylemediklerinin altını çizdi. Başkan Öğrü,” Bazen parti gömleğini bir yana bırakıp ‘acaba bizim görmediğimiz bir şey mi var?’ diye sorguladığımız da oldu. Buna rağmen iyiye giden bir şey görmedik, göremedik. Örneğin ekonomide zerre kadar ileriye gidiş yok. Tam tersi kötüye gidiş var. Eskiden mahalleler, sokaklar işçi servislerinden geçilmezken bugün onlarca fabrika kapandı. Çiftçi bugün 60 bin TL masrafla yetiştirdiği patatesi 30 bin liraya satamıyor. Karpuz, buğday,pamuk üreticisi ortada. Sanayicinin durumu ortada… Sanayi sitelerinde bile bir iş yeri açıkça öteki kapalı” diye konuştu.

İŞSİZLİK YARASI, UYUŞTURUCU BATAĞI

Yüreğir’de, işsizliğin adeta dram haline geldiğini ifade eden Başkan Bülent Öğrü, “Çok ciddi anlamda genç işsizlik var.

Sadece o gençler değil, artık babaları, ağabeyleri, amcaları, işsiz. Bize gelip iş için dosya bırakanlar var. Baktığımız zaman eğitim seviyeleri yüksek gençler tamamına yakını. Hep yüksek okul, ve üniversite mezunu. Yaşlı ana-balar her gün buraya geliyor. İnsanlar ağlayarak çocukları için iş istiyor. Durum bu kadar kötü… İşsizlik yüzünden uyuşturucu batağına düşenler var. Yüreğir’de uyuşturucu ve işsizlik gerçekten de büyük ve yakıcı bir sorun” dedi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.