Esnaf için yerel yönetimler gereğini yapmadı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, pandemi ve devam eden sürecin esnafı vurduğunu,  yerel yönetimlerin ise zor durumda olan esnafa gereken desteği vermediğini söyledi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, adananewstv.com’a konuştu. Göger’in açıklamalarından satır başları: Belediyeler tribünlere oynadı, esnafa gereken destek verilmedi, birliği borçla devraldık.

İSTANBUL YAPTI, ADANA YAPMADI

Göger, “Bunu tüm partilerin belediyeleri için söylüyorum. Genel de tribünlere oynadılar. Örneğin Adana’da, toplu taşıma araçlarına 15 litre mazot desteği kararı alındı. Sonra bu 7.5 litreye düşürüldü. İmkansızlık nedeniyle kontağını açamayana ise bu destek verilmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma esnafı için gerekeni yaptı. Aynı desteğe yakın bir destek bize de verilebilirdi ama verilmedi” dedi.

ASKİ’YE 48, TESK’E 130 BİN TL BORÇ VAR

Salgının en yaygın olduğu dönemde göreve geldiklerini ve birliği borçla devraldıklarını anlatan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, “ Biz, 1 Mart’ta göreve geldik. ASKİ’ye olan 48 bin TL borçla görevi devraldık. Ayrıca Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’ndan da (TESK) 150 bin TL kredi alınmış. Bunun sadece 30 bin TL’si ödenmiş. Kalan bu borçları biz ödeyeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir