Yandaş Selvi’ye kapak olsun(!)

“Her şey çok güzel olacak” sloganını FETÖ ile ilişkilendiren Abdulkadir Selvi’ye sloganın çıkış nedeni olan Berkay Gezgin yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’un seçim sloganı olan “Her şey çok güzel olacak” için 15 Temmuz’da darbeci askerler tarafından kullanıldığını öne süren Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’ye Berkay Gezgin’den yanıt geldi.

Berkay Gezgin Twitter hesabından Selvi’ye yanıt verdi;

1 – Sevgili takipçilerim…
Daha önce FETÖ ile fotoğrafları bulunan yazar Abdülkadir Selvi’nin yazısında beni ve FETÖ’yü yan yana getirmesi son derece trajikomik.
Ben her gün ilkokulda Andımızı okuyarak büyümüş ve içinde vatan sevgisi maksimum düzeyde olan bir Türk genciyim.

2 – Ben daha önce Fetullah Gülen’i hayatımda görmedim, kitaplarını okumadım, yurtlarında kalmadım, vaazlarını dinlemedim. Tam aksine bazı insanlar bunları yaparken, Ben her gün okulda Atamızı anıyordum, Atatürk’ün ışığı altında tarihimizle ilgileniyordum.

3 – Gençlere yurt sevgisini ve Atatürk sevgisini aşılayan Andımızı da kimlerin kaldırdığını hatırlatmak isterim.

4 – Sonuç olarak istenilen gençlik yaratılamadı. Ben ülkemin son derece ileri noktalara gitmesini isteyen, iyice yetişip gelecekte de ülkeme yararlı olmak isteyen, çoğu gencin olduğu gibi Atatürk’ün izinde ilerleyen bir Türk genciyim.

5 – Bunun altı ne kadar deşilirse deşilsin, sonuç hep bu çıkacaktır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.