“Atatürk’ü hedef alanlar, Atatürk’ü savunanları hedef gösteriyor”

????????????????????????????????????

Yeni Akit gazetesinin aralarında Türk Eczacıları Birliği’nin de (TEB) bulunduğu meslek birliklerine “marjinal, fitne yuvası, terör odağı” gibi iftira atmasına tepki gösteren Adana Eczacı Odası Başkanı Eczacı Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Dün, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü mesnetsiz bir biçimde hedef alanlar bugün, onun ideallerini savunanları hedef göstermektedir.” dedi.

VATANIMIZ İÇİN GÖĞSÜNÜ SİPER ETMEYE HAZIR MESLEK ÖRGÜTÜYÜZ

Yeni Akit gazetesinin yaptığı iftira niteliğindeki haber üzerine hukuki süreci başlattıkları söyleyen Yalbuzdağ, yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Yeni Akit gazetesinde yer alan haberde aralarında Türk Eczacıları Birliği’nin de bulunduğu meslek birlikleri aleni bir şekilde hedef gösterilmiş, marjinal, fitne yuvası, terör odağı gibi mesnetsiz iddialar eşliğinde iftira atılmıştır. 1956 yılında kurulmuş olan Türk Eczacıları Birliği, 64 yıldır ülkemizde eczacılık mesleğinin daha iyi konuma taşınması, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları dışında eczacılık mesleğinin temsil edilmesi, kamu yararının ve toplum sağlığının korunması için çalışmalarını her daim sürdürmüştür. Bölücü terör örgütlerinin yanında asla yer almadığımız gibi ülkemizin toprağına, birliğine zarar vereceğini hissettiğimiz her kim olursa olsun karşısında dimdik duran, göğsünü siper etmeye hazır meslek örgütüyüz. Türk Eczacıları Birliği varlığını Anayasamızdan, gücünü ise kamuda, özel sektörde, eczanelerde, hastanede çalışan üyelerinden alır.Birliğimiz, bugüne kadar Yeni Akit’in iddia ettiği gibi aklını asla bir ideolojiye ya da bir cemaate kiralamamıştır. Dün, geçmişte ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü mesnetsiz bir biçimde hedef alanlar; bugün, onun ideallerini savunanları hedef göstermektedir. Basın hukukundan bihaber olanların, meslek örgütlerini ve bu örgütlerin ülke için neler yaptığını anlamayacakları aşikârdır. Bu iddialar hakkında hukuki süreç başlattığımızı da kamuoyuna  ilan ediyoruz.”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir