Zeydan Karalar: Batmış gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kendisinden önce yapılan bir borç nedeniyle makam odasının hacz edilmesine olan tepkisini bir kez daha dile getirdi.

BANA MAKAM ODASI GEREKMİYOR

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışında konuşan Karalar,” İster makam odamızı, ister oturduğumuz sandalyeyi götürsünler… Neredeyse Adana’nın her mahallesinde bana bir çalışma masası kurdular. Sokakta kardeşlerimin yanında herhangi bir mahallede oturur çalışırım. Zaten oturmayı seven bir adam değilim. Bana makam odası gerekmiyor” dedi.

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN EYİDİR

Başkan Zeydan Karalar, devraldıkları belediyenin ekonomik şartlarının ne kadar kötü olduğunun haciz olayıyla bir kez daha hatırlatıldığını belirterek, “ Hani, ‘ bir musibet bin nasihatten iyidir’ derler ya. Sanki öyle bir şey oldu. Belediyenin durumu son derece kötü… Biz batmış gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. İşimiz zor ama hepsinin altından kalkacağız” diye konuştu.  

38 YERDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR, 15 KÖPRÜ YAPTIK, DÖRT KREŞ TEMELİ ATACAĞIZ

Kısıtlı imkanlara rağmen, hizmet yapmaya devam ettiklerini belirten Karalar, şunları kaydetti:

“Adana’nın 38 yerinde yol çalışması var, dört kreş temeli atıp 12 park yapacağız. Buraya, Küçükükdikili’ye de büyük bir tesis kazandıracağız.  Bana verdiğiniz yüksek destekten dolayı da hepinize müteşekkiriz. Bunca sıkıntıya rağmen 15 köprü yaptık. Bu ekonomik zorluklara rağmen yaptık. Bu derneğin açılışını yapmaktan ötürü de mutluyum. Başkan Muhsin Günsel kardeşime de teşekkür ediyorum. Toplumu ayakta tutan yardımlaşma ve dayanışma kültürüdür. Bu derneğe yapılacak her türlü desteğe de hazırım” dedi.

BAŞKAN GÜNSEL TEŞEKKÜR ETTİ

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel ise gelen tüm konukları tek tek karşıladı. Başkan Zeydan Karalar başta olmak üzere kendilerini mutlu günlerinde onurlandıran herkese teşekkür eden Günsel, “Amacımız, yardımlaşma ve dayanışma kültürünü geliştirmek, ihtiyaç sahiplerine imkanlar ölçüsünde destek olup, birlik ve beraberliği, barışı, dostluğu, kardeşliği tesis etmektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.