Mecliste Demirspor sesleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda Süper Lig için final oynayacak Adana Demirspor’a başarılar diledi, Adana Hafif Raylı Sistem, yeni adliye kompleksi, 33 bin kişilik stadyum, Karşıyaka, Ceyhan ve Güney Seyhan hastanelerinin akıbetini sorguladı.

“İNŞAATA DAHİ BAŞLANMADI”

Sözlerine “Türkiye Futbol Federasyonu (TTF) 1. Lig’de oynayan ve26 yıl sonra Süper Lige çıkmasını beklediğimiz Adana Demirspor, 30 Temmuz Perşembe günü Play-Off final maçına çıkacak. Başarılar diliyorum. Şimdiden yürekten kutluyorum” diye başlayan Dr. Şevkin, Adana’nın Yüreğir ilçesi Karataş Caddesi üzerinde 117 yıl boyunca hizmet verdikten sonra yıkılan Karşıyaka Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacağı açıklanan 250 yataklı Güney Yüreğir Devlet Hastanesi’nin 2012’den bu yana proje aşamasında olduğunu, inşaatına dahi başlanmadığını kaydetti.

“ARTIK BİTSİN”

Yapımına 2011 yılında başlanan 200 yataklı Ceyhan İlçe Devlet Hastanesi’nin henüz bitmediğini ifade eden Dr. Şevkin, Güney Seyhan Devlet Hastanesi’nin ise 2019’da ihale edildiğini, inşaatının sürdüğünü dile getirdi.

33 bin seyirci kapasiteli Yeni Adana stadyumunun yapımına 2014 yılında başlandığını ancak henüz hizmete girmediğini vurgulayan Dr. Şevkin,  şöyle konuştu:

“Yeni Adana Adliye Kompleksi’nin temeli 2014’te atıldı, henüz hizmete girmedi. Adana Hafif Raylı Sistem’in Bakanlığa devri ve ikinci etabın yapımı için sayın Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri öncesinde söz vermişti. Şu ana dek bir gelişme yok. Devir işleminden de sistemin 2. etap çalışmasından da ses yok. Vatandaşın sırtına kambur olan Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin bakanlığa devrini bekliyoruz. Adanalılar olarak 8 yıldır proje aşamasındaki hastane inşaatının başlamasını, inşaatına başlanan projelerin de artık bitmesini bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir