İstanbul Sözleşmesi için önemli kampanya

İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmasıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi de büyük bir kampanya başlattı. İstanbul Sözleşmesi’nin neden uygulanması gerektiğini ve sözleşmenin amaçlarını anlatan video çalışmaları şehrin dört bir yanında gösterilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Sözleşmesi’nin detaylarını anlatıyor. İBB iştiraki Medya A.Ş. tarafından hazırlanan yayınlar İstanbul’daki toplu taşıma araçları ve İBB’ye ait hareketli reklam panolarında yayınlanıyor.

Otobüs, metro, vapur ve metrobüslerde gösterilmeye başlanan videolar, sözleşmeye dair genel bilgileri içeriyor. İlerleyen zamanlarda farklı çalışmalar da yayınlanacak.

Videolar ”İstanbul Sözleşmesi nedir?’‘ sorusuna cevap vermeyi amaçlıyor ve sözleşmenin kadına yönelik şiddetle birlikte, kalıplaşmış toplumsal cinsiyet rolleri, kadın erkek eşitliği, karşılıklı saygı, şiddete tanık olan çocukların iyileştirilmesi gibi başlıkları da içeren uluslararası bir sorumluluk olduğu hatırlatılıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu videoları Twitter hesabından da paylaşılırken, Dilek Kaya İmamoğlu ise #İstanbulSözleşmesiYaşatır etiketiyle kişisel hesabından ”İstanbul Sözleşmesi’ni destekliyorum” açıklaması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir