AKP’li kadınlardan 81 ilde Dilipak’a suç duyurusu

AKP İl Kadın Kolları Başkanlıkları, Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın kadınlara yönelik hakaret içeren köşe yazısı nedeniyle 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’a, İstanbul Sözleşmesi’ni konu aldığı “AKP’nin papatyaları” başlıklı yazısında kullandığı ifadelerden dolayı tepkiler büyüyor.

81 ilde suç duyurusunda bulunulurken, Ak Parti Adana il Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, bir açıklama yaptı. Can, Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve Adana Milletvekili Tamer Dağlı’nın da katılımıyla gerçekleşen bir basın açıklaması yaptı. Can’ın açıklaması şöyle:

“Partimizin kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmemiz mümkün değildir.

Bu sebepten dolayı, AK PARTİ Genel Merkezimiz, partimizin  kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır.

Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk.

Partimizin tüm kadınlarına yönelik yaptığı çirkin yakıştırmalar, ağır hakaret ve saldırgan ifadeleriyle suç işlemiştir.

Bugüne kadar en başta liderimize, ailesine ve Partimizin mensuplarına yapılan her türlü saldırıya karşı aynı duyarlılığı göstererek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal  süreçlerin takipçisi olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.