Hatay Vali yardımcısının öldürdüğü avukat kardeşinin cenazesinde gözyaşı seli

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat’ın öldürdüğü erkek kardeşi Avukat Altuğ Polat ve annesi İkbal Polat, son yolculuğuna uğurlandı. Avukat Altuğ Polat için eski adliye (Taş Bina) binasında cenaze töreni düzenlendi. Törende Altuğ Polat’ın ailesi ve meslektaşları göz yaşına boğuldu.

Adliye önünde düzenlenen cenaze törenine, Baro Başkanı Veli Küçük , Başkan Yardımcısı Sabahattin Gümüş, Genel Sekter Semih Gökayaz , Yönetim Kurulu üyeler Furkan Kılıç ,Timur Ortatepe , A. Duygu Özgüven , önceki dönem Baro Başkanları İbrahim Gazioğlu ve Mengücek Gazi Çıtırık ile ailesi ve yakınlarının yanı sıra Baro Tiyatro Topluluğu üyeleri ve avukatlar katıldı.

Törende bir dakikalık saygı duruşu ve özgeçmişinin okunmasından sonra Adana Baro BaşkanıAv.Veli Küçük, yaptığı konuşmasında göz yaşlarına hakim olamadı. Başkan Veli Küçük, şunları kaydetti:

“Baromuzun bugün üzüntülü ve acı bir günü. Son dönemlerde kültür sanat ve tiyatro faaliyetlerinde etkin rol oynayan, renkli kişiliğiyle sevilen, Baro çalışmalarına duyarlılık gösteren ve yıllardır hazine avukatlığı yapan bir meslektaşımdı. Dürüstlüğü, meslektaşları arasında saygınlığı ve iyi ilişkileri üst düzeyde olan Altuğ’u maalesef genç yaşta elim bir olay sonucu henüz 41 yaşında iken yitirdik. Sözlerin kifayetsiz kaldığı bir anı yaşıyorum. Son dönemde birçok değerli meslektaşımızı kaybettik. Ama her biri Adana Barosuna ve meslektaşlarına çok büyük katkılar sundular. Mesleğimizin yüz akı oldular. Altuğ kardeşimde öyleydi. Kendisinin o güzel gülüşünü, nüktedan konuşmalarını çok özleyeceğim. Savunma mesleğini başarıyla temsil eden tüm meslektaşlarımın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Adana Barosu büyük bir ailedir. Bugün de bu dayanışmayı sergilediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ailenin tüm fertlerine, meslektaşlarıma ve yargı camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum. ”

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük’ten sonra Av. Uğur Aydıngül ve Av. Dilek Nur Donma Bal’da merhum meslektaşları ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan konuşma yaptılar.

Adliye binası önünde yapılan törenin ardından Av. Altuğ Polat’ın cenazesi, Mersin’in Tarsus ilçesinde Hacı Hamzalı köyündeki aile mezarlığına defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.