MİLLET’İN ADAYI KİM OLUR?

Cumhur İttifakı Yenilgi ateşinin har’ını almaya başlamış, içerdeki hizipsel zaaflarından dolayı akut bir istekle Kemik Medyası’nı Millet İttifakının Adayı Kim Olur derdinde kırbaçlayıp duruyor. 

Kemik Medyası derken, ‘hedefi göster bütün kemiklerini kırsınlar’ açılımında Kemik Medyası diyorum. Hepsinin basın kartları vardır ama gazetecilikten uzaktırlar. Manşetleri, haberleri, gerçekten uzak yalanları aynı çukur’dan beslenir. Gösterilen hedef ne olursa olsun, ıcığından cıcığına her şeyini ortaya dökerler. Yalnızca devletin bilmesi gereken bilgiler de kuşlar tarafından önlerine atılır. Hedefin doğumundan bu zamana ne günahı varsa (dedikodular da dahil) falında çıkarılır.  

Yön’leri karışık ekran papağanları ve program sunucuları ısrarla buldukları mazluma sorarlar; Millet İttifakının adayı kim olacak. Mazlum da programdan erken gitmemek için öter de öter, içinde bulunduğu bütün boşlukları öter. Soru havada takılır kalır. ‘Bana Mazlum’u getirin’. 

Karşı Kıyının ekran Kuşları daha cevvaldır konuda. Sözü geniş, adayı bol tutarlar. O, bu, şu fark etmez, hepsi götürür işi, derler. 

Araştırma Firma Sahiplerinin geneli hükümete yakındır. İş çıkacaktır, güç olacaktır, masadaki pastaya yakın durulacaktır. Sıcak örnek İhsan Aktaş, Reisimiz Efendimizin kişisel oy’unu % 55 – 60’ın altına düşürmez. Bir diğeri cesurdur, gerçeği gösterir danışmanlara, haydi bir de şöyle araştıralım. Vatandaş açık sergi, ortalık Sosyal Pazar!  

Yalanın en güzeli, şu politikalar antipati geliştirdi, bu politikalar sempatiyi canlı tutar. Pandemi de beş maskeyi makaraya saran hükümet halkın yoksulluğunun farkında değil, söz hala hamaset. Vatan, Millet, Sakarya! İha’mız da var, Siha’mızda var, Uçak Gemimiz de var, Uydu’muz da var. Ay’a da, Mars’a da gideceğiz inşallah. Ver Allah’ım ver, vatandaş akşama kaynayacak tencerenin derdinde. 

Cumhuriyet kazanımı işletmeler, fabrikalar, üretim alanları, her şeyi ile birlikte satılmış, birçoğu satıldıktan bir süre sonra kapatılmış. Yerine başka şeyler yapılmış. Yeni istihdam alanları oluşmamış, milletin oğlu – kızı işsiz kalmış, tek dert Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı kim olacak? 

Kim olduğu şimdiden bilinirse, bizim bilmediğimiz ama hükümetin bildiği kaynaklar bilgiler toplayacak, eksi konular dosyalanacak, arada bir Kemik Medyası’nda Tsunami haberler oluşturulacak ve seçim zamanına kadar itibarsızlaştırma çalışmaları yapılacak. Sevgili Okur, inanmazsan ve denk düşürürsen Cem Küçük’e sor, o iyi bilir bu durumları. Görgüsü, uygulaması geniştir.  

Millet İttifakının adayını belirleyecek ve dostlarına konuyu ve nedenlerini açıklayacak olan hükümetin baş belası Küçük Horoz Kılıçdaroğlu’dur. Zamanı erken bulduğu için açıklamak ihtiyacı hissetmiyordur. Merak artsın, tartışma kızışsın, ekran papağanları durmadan CHP’yi konuşsun, böyle bir durum keyif verir insana. Valla ben olsam ben de açıklamam. Bakar gülerim, anlatır gülerim. 

Sayın Kılıçdaroğlu bir devlet adamıdır ve devlet terbiyesini, felsefesini bilir. Hele ki erken öten horozun başının kesildiğini herkesten iyi bilir. 

Şahsen ben gelecekte bir kadın adayın gösterilebileceğini de şıklar arasında görüyorum. Sözüm Sayın Akşener olarak anlaşılmasın. Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır diye düşünüyorum. 

Güzel okur, adayın kim’liği değil, ülkemizde Seçim Sistemi ve Partiler Kanununun değişmesi elzemdir. Bu değişiklik Hilafet Düşkünleri ile yapılamaz. Önce padişahımız Efendimiz sandıkta yenilecek, sonra yeni Anayasa’nın Evrensel Demokrasi algısındaki yasalar yenilenecektir. Yaşadığımız bu yılları unutmadan yarınlara bu algı ve bilgiler içinde yol almak önemlidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.