Genel Başkan Yardımcısı Şahin’den duyuru: Anma törenine pandemi nedeniyle kitlesel katılım yapmayacağız

Adana’da, alevi örgütleri, bu yıl düzenlenecek olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat etkinliklerine pandemi nedeniyle kitlesel olarak katılmama kararı aldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı Şükrü Şahin, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Adana, Seyhan ve Yüreğir Şubeleri, Hacı Bektaşi Veli Vakfı, Yüzüncü Yıl Cemevi, Alevi Kültür Derneği, Adana Hacı Bektaşı Veli Derneği ile Şakirpaşa Cemevi’nin etkinliklere kitlesel katılmama kararı aldığını duyuran Başkan Şükrü Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“İLİMDEN GİDİLMEYEN YOLUN SONU KARANLIKTIR”

 
“Bu yıl düzenlenecek olan 57.Ulusal 31.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat etkinliklerine Adana’da bulunan diğer örgütlerimizle beraber pandemi dolayısı ile kitlesel katılım sağlanmaması kararı alınmıştır.
Salgının bu kadar yaygın seyrettiği bir dönemde kitlesel katılım, inancımıza da ters düşecekti. ‘İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır’ diyen Hünkar’ın sözleri ile hareket edip bilimin sözünden çıkmayan tüm kurumlarımıza ve canlarımıza aşkı niyazlarımızı sunuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.