Her şey yoksullar için

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, toplumu aylakta tutan dayanışma ve yardımlaşma kültürünü büyütüyor. Kısa süre önce kurulmasına rağmen ihtiyaç sahiplerinin yarasını saran, yoksula yardım eli uzatan dernek, çalışmalarını sürdürüyor.

YARDIMLAR HİÇ DURMADI

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel, adananewstv.coma konuştu.

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel, hayırseverin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattıklarını belirterek, “Kurban bayramı öncesinde 300 kiloya yakın bayram şekeri dağıttık. Bir tona yakın mangal kömürü dağıttık. Dört kurbanlık koyunu kesip 70’in üzerinde kurban kesemeyen aileye dağıttık. 250 koli gıda yardımında bulunduk. Tonlarca patates, patlıcan dağıttık. 80 aileye zeytin yağı verdik. Bayram öncesinde 37 çocuğumuzu giydirdik. Mahkum ailelerine nakdi yardımda bulunduk. Beş tane dul, yetim ailesine her ay sabit bir gelir sağladık” dedi.

YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ

Başkan Günsel, 560’ın üzerinde üye sayısına ulaştıklarını belirtirken, bu yardımların devamı için özellikle yerel yönetimlerin ve kamu kurum ve kuruluşlarının da desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

ELEKTRİK VE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Gençleri, sporla buluşturduklarını, onları uyuşturucu batağından kurtarmak için de faaliyet gösterdiklerin belirten Günsel, “Büyükşehir Belediyesi desteği ile milli sporcu Hasan Güder öncülüğünde yaz spor okulları faaliyetlerini başladı. Seyhan Belediyesi ile yapılan görüşmenin ardından yol sorunu çözüldü. Çok sık elektrik sorunu yaşanıyordu. Muhtarlarımızla birlikte yapılan görüşmelerin ardından trafo değişti ve elektrik sorunu çözüldü” diye konuştu.

OKULA GİDEN ÇOCUKLAR GASPA UĞRUYOR

Başkan Günsel, 60 binin üzerinde nüfusa sahip bölgede okul olmadığı için imkanı kısıtlı olan ve yaya olarak başka mahallelerdeki okullara giden çocukların gaspa uğradığını, bu soruna çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Başkan Günsel, hiçbir siyasi parti ile bağları olmadığını, herkese eşit mesafede olduklarını da belirterek, “Amacımız dayanışma öve yardımlaşma kültrünü büyütmektir. Kapımız herkese açık”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.