Başkan Akay’dan Gönlüşen’e vefa

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda eden Adanalı Spor Sunucusu Emre Gönlüşen’in isminin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay tarafından Meclis Toplantısı’nda; Belediyeye ait Demetler Spor Tesisleri’ne verilmesi teklifi yapıldı. Başkan Akay’ın teklifine göre Demetevler Spor tesislerine “Emre Gönlüşen Spor Kompleksi” adı verilecek.  Başkan Akay’ın bu teklifi sevk edildiği komisyonda karara bağlanacak.

DAHA ÖNCE SOSYAL MEDYA’DAN DUYURULMUŞTU

Hurmalı Mahallesi’nde doğan ve çeşitli spor kanallarında spor sunuculuğu yapan ve Adana’yı başarı ile temsil eden Emre Gönlüşen’in genç yaşta hayata veda etmesinden dolayı derin üzüntü duyduğunu ifade eden Başkan Akay, Emre Gönlüşen’in adını yaşatmak adına,  Belediye meclisinde adım atılacağının daha önce sosyal medyadan duyurulmuş olduğunu hatırlattı.

“EMRE GÖNLÜŞEN ADI GELECEK NESİLLERE TAŞINMALI”

Meclis oturumunda Emre Gönlüşen’in adının yaşatılması için teklifte bulunan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay şöyle konuştu;

“Genç ve başarılı spor sunucusu kardeşimizin ismini ölümsüzleştirmek adına ilk adımı attık. İşini başarıyla yapmış, iyi bir aile babası ve beyefendi kişiliği ile takdir toplayan Emre Gönlüşen’in adının gelecek nesillere taşınması bizleri mutlu edecektir. Bu amaçla Belediyemize ait Demetler Spor Tesisleri’nin isminin “Emre Gönlüşen Spor Kompleksi” olarak değiştirilmesini teklif ettik. Komisyon ve Meclis üyelerinin oluru ile Emre Gönlüşen’in adını ölümsüzleştirmiş olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir