Öztürk Yılmaz: Yenilik, bir tercih değil mecburiyettir!

Cumhuriyet Halk Partisi 26. ve 27. dönem Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Yenilik Partisi adlı bir  parti kurdu. Musul eski baş konsolosu olarak da tanınan Öztürk Yılmaz, adananewstv.com’a konuştu.

TERCİH OLSUN DİYE KURMADIK

Pazartesi günü Ankara’da, yeni merkez teşkilatını açıklayacaklarını bildiren Öztürk Yılmaz, ne iktidar ne de muhalefetin ülkeyi mevcut durumun içinden çıkaramayacağını belirterek, “Halktan bir kopuş var. Bu halk sahipsiz değildir. Mevcut sistemin yönetemediği bu kadar açık ve netken vasıfsız ve kuklalaşmış bir muhalefet gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Bizim bu partiyi kurmamız bir tercih değil, mecburiyettir” dedi.

İKTİDAR DA MUHALEFET DE SİSTEMİN BİR PARÇASI

İktidar ve muhalefetin sistemin bir parçası olduğunu savunan Öztürk Yılmaz, şunları kaydetti:

 “Bu noktada biz bir tabela partisi olarak değil, toplumun her kesimini dönüştüren bir parti olacağız. Biz bu sisteme karşıyız. Çünkü bu sistem iflas etmiştir.

‘CANIM YANIYOR’ DİYEN KİM VARSA ONUN ADRESİYİZ

Bu ülkede ‘canım yanıyor’ diyen kim varsa onun adresiyiz. Canı yananların tek adresiyiz. Bu nedenle kuklalarla ilgilenmeyeceğiz. O kuklalar, bu sistem yıkılsın istemiyor. Rant ve menfaat sağlıyorlar. Niye 18 yıldır iktidar değiliz diye sorgulamıyorlar. Kimse bunlara mecbur değil.

Ben, bu ülkeye 20 yıl boyunca hizmet ettim, en ağır bedelleri ödedim.  Milletvekilliği, genel başkan yardımcılığı yaptım, fikirsel farklılık yüzünden ihraç edilen tek isim benim. Türkiye’nin olması gereken yere gelmesinin mücadelesini veriyoruz. Biz yenilik istiyoruz. Yeni yüzler istiyoruz”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.