Karataş’a prestij tesis

Karataş Belediyesi tarafından 2019 yılında Milli Parklardan kiralanarak revize edilen ve yepyeni çehresi ile Karataş Kumluk ve Tabiat Parkı içerisinde yer alan Şahin Tepesi Kahvaltı Salonu ve Balık Restoran’ın açıldı. Açılış töreni Adana’nın önde gelen kent protokolünün katılımı ile gerçekleşti.

2019 yılı Ağustos ayında kiralanarak çalışmalara başlanan alanda bungalov evler, karavanlar, çadır alanları ile birlikte ilçede yepyeni bir turizm tesisi faaliyete geçirildi.

Açılışa MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Adana Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağrı Korkut, Karataş Mahalle Muhtarları ve ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri katıldı.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, ilçenin geleceğinin turizm ile planlanması yönünde faaliyete geçirdikleri tesisisin 29 yıllığına ilçeye kazandırıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu alanın bir yıllık kısa bir süre içerisinde revize edilerek faaliyete geçirilmesi yönünde büyük gayret sarf ettik. Tesis içerisinde yer alan Şahin Tepesi Kahvaltı Salonu ve Balık Restoran’ın açılışını sizler ile birlikte gerçekleştirirken aynı zamanda tesis te faaliyet göstermeye başlayacak bungalov evler, karavan ve çadır kamp alanlarımızın da açılışını gerçekleştirmiş olduk. İlçemizin turizm potansiyelinin yüksek olması ve bu seçenekleri iyi değerlendirerek tanıtılması yönünde gösterdiğimiz çabamız inanıyorum ki ekonomimize, ilçemizin ve ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Adana da deniz kenarında böyle bir tesis ilk defa faaliyete geçiriliyor ve bu tesis belediye tarafından işletiliyor. Belediye tarafından işletilen bu tesisin, ilçemizin tanıtımına katkı sunacağına inanırken aynı zamanda zorluklar içerisinde hizmet veren belediyemize ve iş arayan onlarca ailemize de istihdam sağlayacaktır. Açılışımıza katılım gösteren Adana’mızın değerli bürokratlarına, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimize ve STK temsilcilerimize teşekkürlerimizi sunar, Karataş’ımız ve Adana’mız için hayırlı olmasını temenni ederim. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir