Hasan Tekin anısına …

Adana Bölge Atletizm Antrenörü merhum Hasan Tekin adına düzenlenen ‘Hasan Tekin Atletizm Pist Yarışmaları’nın ilki Serinevler Atletizm Sahasında yapıldı. Yarışmalara başlamadan önce merhum Hasan Tekin anısına  bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından Hasan Tekin’in özgeçmişi, atletizme olan hizmetleri ve Türk  atletizmine katkıları  anlatıldı.

Sporcuların yoğun katılımı ile gerçekleşen müsabakalarda atletler kıyasıya mücadele etti. Yarışmaya Hasan Tekin‘in oğlu Dr. Mustafa Tekin ve Hasan Tekin’in  kardeşi; Gençlik Hizmetleri İl eski Şube  Müdürü ve Hentbol Milli takım antrenörlüğü  de yapmış olan Kazım Tekin katılırken, dereceye giren sporculara  ödüllerini takdim ettiler.

İki gün süren 24-25 Ağustos tarihinde gerçekleşen ve başarılı şekilde sonuçlanan eski yetiştirdiği sporcuların bir bölümü hakem olarak katkı sağlarken diğer sporcuları ise müsabakaları zevkle izleyerek Hasan Tekin’in hatırasını anıları yad ederek, Hasan Tekin’i andılar.

Müsabakaya 100’den fazla sporcu katıldı. Çok iyi derecelerin elde edildiği müsabakalar sonunda Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğü tarafından madalyalar takdim edildi. Merhum Hasan Tekin’in ailesi ile çeşitli kurum ve kuruluş tarafından derece alan sporculara hediyeler verildi. Müsabakalar; merhum ünlü atlet Hasan Tekin’in ailesi, yetiştirdigi sporcular, Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı ve Yüreğir ilçe Spor Müdürü Ekrem Ulu, Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmış olan kardeşi Kazım Tekin, Çukurova Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev alan oğlu Dr.Mustafa Tekin, çok sayıda yakın akrabaları, eski milli sporcu ve Atletizm Antrenörü milli atlet Fatih Avan,eski sporcular ve atletizm sevenler tarafından zevkle izlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.