Tam bir rezillik: Çocuk kitabında tecavüz hikayesi

Musa Dinç tarafından yazılan “Gül ve Düşün” isimli çocuk kitabındaki tecavüz hikayesi büyük tepkiye neden oldu. Sosyal medyadan yükselen tepkilerin ardından kitabın satışının durdurulduğu açıklandı, yazar ise özür diledi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Musa Dinç tarafından yazılan ve Arı Sanat Yayınevi tarafından basılan ‘Gül ve Düşün’0 isimli çocuklara yönelik hikaye kitabındaki skandal ifadeler büyük tepki çekti.

Kitapta, “Kurnaz tilki boz ayının arkasına geçmiş ve çirkin emellerine kavuşmuş. Boz ayının da bakireliği son bulmuş” ifadelerine yer veren yazar, daha sonra da tilkiye boy abdesti aldırıyor.  Sonra da, boz ayı için, “Randevu evine düşmüş fahişeler gibi” ifadelerini kullanıyor.

Musa Dinç ise sosyal medya hesabından tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, “Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu. Yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor. Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

About Post Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir