Başkan Topuz: 30 Ağustos, unutulmayacak bir mücadele örneğidir

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Topuz mesajında, “30 Ağustos 1922’de ulusun bağımsızlığı ve özgürlüğü için,  yüce milletimizin ve Türk ordusunun işgalci güçlere, son ve kesin darbeyi indirerek mücadelenin başarı ile sonuçlanmasını sağlayan, Yunanlıların denize döküldüğü, Türk ordusunun büyük taarruz ile tarihe iz bıraktığı unutulmayacak mücadele örneklerinden biridir” dedi.

Topuz, mesajında şunları kaydetti:

“Nice şehit kanları ile sulanmış vatan topraklarımızın atalarımızdan aldığımız emanet, çocuklarımıza bırakacağımız miras olarak görerek bu vatana verilecek her türlü zarar karşısında tarihimizi hatırlayarak mücadelede her zaman var olacağız.

Tarihe kazınmış bu başarıyı korona virüsü sebebi ile birlikte kutlayamasak da, bu başarının coşkusunu içimizde evlerimizde ve virüs tedbirleri kapsamında içtenliğimizle hatırlayacak ve hatırlatacağız.

Büyük Taarruz ile birlikte başlayan mücadele sonucunda Türkiye Cumhuriyetimizin temelleri atılmış, göğüs göğüse çarpıştığımız nice milletin bugün saygı ile baktığı bir ulus haline gelmemizi sağlamıştır.

Türkiye Cumhuriyetimizin ve Yüce Türk milletinin birlik ve beraberlik ile verdiği bu mücadele sonucunda elde edilen zaferi bizlere armağan eden ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranlarımız ile anıyor 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum. “  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir