Önce iyilik getirdi, sonra dayanışma kültürünü büyüttü

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, binlerce kişinin yaşadığı alana önce iyilik getirdi, sonra da dayanışma kültürünü büyüttü.

YOKSULUN SESİ OLDULAR

Muhsin Günsel öncülüğünde kurulan dernek, bir dönem belde olan ama beldeler kapatıldıktan sonra mahalleye dönüştürülen bölgede bulunan tüm ihtiyaç sahiplerinin sesi oldu. İhtiyaç sahiplerine dokunuluyor, yardım eli uzatılıyor…

ÇOCUK VE GENÇLER SPOR EĞİTİMİNE BAŞLADI

Gıdadan, giyecek ve ev eşyasına, sebzeden, kömüre kadar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor,  bazı hayırseverler eliyle de zor durumda olan ailelere nakdi yardımlar ulaştırılıyor. Yaz spor okullarının açılmasıyla birlikte çocuk ve gençler de spor eğitimine başladı.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUNUYORLAR

Profesyonel bir şekilde milli sporcu Hasan Güder eşliğinde eğitilen çocuklar da, aileleri de mutlu. Spor sayesinde çocuk ve gençler başta uyuşturucu olmak üzere her türlü kötü alışkanlıktan da korunuyor.

SEYHAN BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Spor eğitimi alan çocuklara ise Seyhan Belediyesi tarafından kek, meyve suyu ve bisküvi gönderildi. Spor sonrasında gelen yiyecekleri Başkan Muhsin Günsel, çocuklara kendi elleriyle dağıttı. Günsel, Seyhan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel, bölgedeki muhtarlarla bir araya gelerek mahalledeki yol ve elektrik gibi sorunların çözümüne de katkı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.