Utancın, ahlaksızlığın ve vicdansızlığın zirvesindeyiz

Bir hemşire,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan bir tabak aşure istedi. Başkan Yavaş ise belediye mutfağında Büşra hemşirenin çalıştığı hastanedeki tüm personel için aşure hazırlattı. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış biri ise çıkıp, aşure isteyen hemşireye tecavüz tehdidinde bulundu.

SEVGİ KÜTÜLÜKTEN DAİMA ÜSTÜNDÜR

Bu zihniyetin rezilliğinin ardından Başkan Mansur Yavaş, “Başkanım beni evlat edinir misiniz” diyen yurttaşa “Sizler kendi evlatlarımdan ayırmadığım çocuklarımsınız. Ancak bir tabak aşure isteyen temiz yüreklerin bile hedef gösterildiği ortamda sizlere cevap vermekten çekinir oldum. Sevgi, kötülükten daima üstündür. Biz hep sevgiyle kalalım” yanıtını verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Büşra Hemşire arasında geçen aşure diyalogu sonrası Kaan Altınok isimli bir şahıs Büşra Hemşire’yi tecavüz imasında bulunarak tehdit etmişti.

Mansur Yavaş’tan yaşanana tepki geldi. Yavaş, kendisine “Başkanım beni evlat edinebilir misiniz” diyen Aybüke isimli bir yurttaşa “Sevgili Aybüke, sizler benim kendi evlatlarımdan ayırmadığım çocuklarımsınız. Ancak bir tabak aşure isteyen temiz yüreklerin bile hedef gösterildiği bir ortamda sizlere cevap vermekten çekinir oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.