Şeriat isteyip “en güzel sarığı biz saracağız” diyen tarikat lideri 12 yaşındaki kıza cinsel istismardan tutuklandı

FETÖ’den boşalan devlet mekanizmasının kontrol noktalarına göz diktiklerini açıkça beyan eden Uşşaki Tarikatı şeyhi Fatih Nurullah, Sakarya’daki dergâhlarında bir müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismar uyguladığı için tutuklandı.

 Odatv’den Sami Menteş’in haberine göre; Nurullah’ın da yaşadığı dergâh binasına jandarma ihbar üzerine baskın düzenledi. Görgü tanıkları, yaşanan tartışmanın ardından tarikat mensuplarının jandarmanın yanındaki bir kişiye saldırdığını ifade etti. Anlatılanlara göre; jandarma biber gazı kullandı ancak buna rağmen müritlerin saldırısı zorlukla durdurulabildi. Yaşanan kavganın ardından Fatih Nurullah gözaltına alındı.

Babanın omzunda kırık oluştu

Odatv’nin yargı kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, müritlerin saldırdığı kişi cinsel istismara uğrayan kızın babası. Babanın omzunda kırık oluşurken, belinde ve kolunda da yaralar olduğu öğrenildi.

12 yaşındaki kız istismarı tüm ayrıntılarıyla anlattı

Nurullah gözaltına alındıktan sonra Akyazı Cumhuriyet Savcısı, tacize uğrayan kız çocuğunun ifadesine başvurdu. 12 yaşındaki Y.A. yaşadığı cinsel istismarı tüm detaylarıyla ifadesinde anlattı ve aynı dergâhta 10 yaşında bir kız çocuğunun daha Fatih Nurullah tarafından cinsel istismara uğradığını belirtti. İfadeyi takip eden uzmanlar, çocuğun ifadesinin güvenilir olduğunu belirtti.

Çıkarıldığı mahkemede tutuklandı

Perşembe akşamı gözaltına alınan Nurullah, pazartesi günü mahkemeye çıkarıldı. Çıkarıldığı mahkeme, Nurullah hakkında tutuklama kararı verildi. Edinilen bilgilere göre; dava dosyasında Y.A.’nın ifadesi haricinde Nurullah’ın istismara uğrayan kızın babasıyla yaptığı ve yaşananları kısmen de olsa itiraf ettiği telefon görüşmesine dair ses kaydının da olduğu bildirildi.

Aileye ölüm tehdidi

Odatv’nin haberine göre, Y.A.’nın ailesi kızın ifadesini değiştirmesi için ölüm tehdidi alıyor ve can güvenliklerinden endişeliler.

Nurullah ne demişti?

Geçtiğimiz ay, bir YouTube kanalında konuşan Fatih Nurullah müritlerine devletin kontrol mekanizmasında yer almaları gerektiği talimatını vererek “Biz devleti bıraktığımız zaman oraya ne idüğü belirsizler geliyor.Daha sonra amir oluyorlar, başımızı ezmeye uğraşıyorlar. Hele İslami devlet olsun; en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.