Testi pozitif çıkan Binali Yıldırım hastaneye kaldırıldı!

AKP İzmir Milletvekili ve Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı. Test sonucu pozitif çıkan 64 yaşındaki eski Başbakan Yıldırım, müşahede altına alındı. Yıldırım, durumuyla ilgili, “Herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler” dedi.

Bir süredir memleketi Erzincan’da bulunan Yıldırım, Ankara’ya döndükten sonra rahatsızlık belirtileri göstermeye başladı. Bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesi’ne giden Yıldırım’a derhal Covid-19 testi yapıldı. Test sonucu pozitif çıkan 64 yaşındaki Yıldırım, müşahede altına alındı.

Yıldırım’ın hastalığının seyrinin çok şiddetli geçmediği, binaya yürüyerek giriş yaptığı ve hastanede normal odada tutulduğu öğrenildi. Ayrıca haberin duyulmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Yıldırım’ı ziyaret ettiği bilgisine ulaşıldı.

Yıldırım, yaptığı ilk açıklamada, “Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi’ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıktı” dedi.

“Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok” diyen Yıldırım, “Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz” ifadesini kullandı.

AKP’li vekilin ailesinden başka bir isim ise şu anda hastanede koronavirüs tedavisi görmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir