Cemaat ve tarikatlar çığırından çıktı

İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, tarikatların ve cemaatlerin çoğunun çığırından çıktığını belirterek, “Afyona dönüşmüş durumdadır. Dinlerini öğrenmek ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız oralardan uzak durmalıdırlar” uyarısında bulundu.

Yıllardır tarikat ve cemaatler konusunda uyarılarda bulunan ilahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, 12 yaşındaki kız çocuğuna Uşşaki tarikatı lideri tarafından yapılan cinsel saldırının ardından yurttaşları bir kez daha bu yapılanmalardan uzak durmaya çağırdı.

Eliaçık, “Tarikatların ve cemaatlerin çoğu çığırından çıkmış, afyona dönüşmüş durumdadır. Dinlerini öğrenmek ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız oralardan uzak durmalıdırlar. Bir tarikata, cemaate, girmeden de iyi bir müslüman pekala olunur. Gerçek din sevgi, ahlak ve adalet getirir” diye yazdı.

 ‘SAHTE DİNE KARŞI TABİİ Kİ GERÇEK İSLAM DA VAR’

“Sahtesi var gerçek sosyalisti var, sahtesi var gerçek Atatürkçüsü var, sahtesi var gerçek yurtseveri var” diyen Eliaçık, “Her şeyin sahtesi ve gerçeği var. Sahte şeyhe karşı gerçek sufisi var. Sahte dine karşı tabiki gerçek İslam da var” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.