“Onlar bizim yarınlarımız, yarınlarımız için ne gerekiyorsa yapacağız”

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği öncülüğünde mahalledeki Yaz Spor Okulları’na giden öğrenciler havuza götürüldü. Dernek Başkanı Muhsin Günsel ve Yaz Spor Okulları antrenörü Hasan Güder’in organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar havuz keyfi yaşadı.

İLK KEZ HAVUZA GİDEN ÇOCUKLAR DA VARDI

Bazı çocuklar ise ilk kez havuza giriyordu. Minik yürekler için tüm güvenlik önlemler alındıktan sonra onlar havuza alındı. Seyhan Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla havuza götürülen çocuklar, mutlu bir gün geçirdiler.

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurulduğu günden bu yana farklı etkinliklerle dikkat çekiyor. Dernek öncülüğünde yoksul ve ihtiyaç sahiplerine imkanlar ölçüsünde yardımlar yapılıyor. Hayırseverlerin de desteğiyle yoksulların yarası sarılıyor.

MUTLU OLDULAR

Küçükdikili’nin yıllardır her türlü imkandan mahrum çocukları ise dernek aracılığıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Spor Okullarında eğitim görürken, havuz keyfiyle de mutlu oldu. Çocuklar, dernek öncülüğünde çeşitli gezi etkinlikleriyle daha da sosyalleşecek.

 Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel, kısıtlı imkanlara rağmen ihtiyaç sahibi hiç kimseyi geri çevirmediklerini, ayrımsız olarak tüm yoksullara yardım eli uzattıklarını belirterek şöyle konuştu:

YOLA DEVAM…

 “Bize destek olan hayırseverlere de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bir çok alanda ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız oldu. Ev eşyasından gıda ve nakdi yardıma kadar yapılan desteklerle yoksullarımızın yarısını sarmaya çalışıyoruz. Amacımız toplumu ayakta tutan dayanışma kültürünü büyütmek. Çocuklarımızı da sporla kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz. Çocuklarımızın mutluluğunu görmek bizi de mutlu ediyor. Onlar bizim yarınlarımız. Yarınlarımız için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir