ADAMOB’dan Bahçeli’nin “TTB Kapatılsın” sözüne tepki

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) bileşenleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “TTB Kapatılsın” sözünü talihsizlik olarak nitelendirdi. ADAMOB’un açıklamasında, ‘’ Türk Tabipleri Birliği’nin insanların yaşamlarına mal olan pandemi ile ilgili söylediklerini söylememeleri, yetkilileri uyarmamaları, pandemiyi sonlandırmayacağı gibi ölümlerin önüne de geçmez’’ ifadelerine yer verildi.

Adana Tabip Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Veteriner Hekimleri Odası, Adana Barosu, TMMOB İKK ve Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan oluşan Adana Akademik Meslek Odaları Birliği(ADAMOB) Dönem Sözcüsü ve Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Bahçeli’nin TTB hakkında “İhanet oluşumu, derhal kapatılmalı ve yöneticileri ile ilgili adli işlem yapılmalı” söylemini doğru bulmadıklarını söyledi.

MESLEK ODALARI ANAYASA KURULUŞLARIDIR

ADAMOB Dönem Sözcüsü Dt. Güler, açıklamasında şunları kaydetti:

 “Unutulmamalıdır ki meslek odaları anayasa kuruluşlarıdır. Ülkemizde ve dünyada özellikle kendi meslek ve uzmanlık alanlarıyla ilgili çalışmalar yaparak düşüncelerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini yöneticilere iletmek odaların asli görevidir. Uzmanlık alanlarında ciddi anlamda bilgi birikimine sahip ve bu bilgi birikimini ülkenin hizmetine sunmak, ülkemizin ve halkımızın yararınadır. Böyle düşünmek varken çıkan her muhalif sesi kısmaya çalışmak demokrasiyle asla bağdaşmaz. ‘Kapatalım ve yöneticilerine de yaptırım uygulayalım’ demek sorunları görmezden gelmek anlamına gelir. Türk Tabipleri Birliği’nin insanların yaşamlarına mal olan pandemi ile ilgili söylediklerini söylememeleri, yetkilileri uyarmamaları, pandemiyi sonlandırmayacağı gibi ölümlerin önüne de geçmez. Aksine TTB ile işbirliği yaparak, söylemlerini dikkate alarak pandemiyle mücadelede başarıya ulaşabiliriz.”

ZAMAN, AYRIŞMA ZAMANI DEĞİL, BİRLİKTE HAREKET ETME ZAMANIDIR

Pandemi ile mücadele eden her hekim ve sağlık çalışanının söylenebilecek her güzel söze ihtiyaç duyduğu bu süreçte Bahçeli’nin TTB hakkındaki açıklamalarını talihsiz bir açıklama olarak değerlendiriyor, salgınla canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarının çalışma azmini yok edeceğine inanıyoruz. Tüm dünya ülkelerinde siyasilerin, STK’ların, meslek örgütlerinin pandemiye karşı ortak hareket ettiği görülmektedir. Zaman, ayrıştırma zamanı değil, pandemiye karşı birlikte hareket etme zamanıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.