Kocaispir: Güçlü bir milletiz, işbirliğiyle pandemiyi yeneriz

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş ile Yönetim Kurulu üyeleri Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’i makamında ziyaret etti. Başkan Kocaispir, “Güçlü bir milletiz, işbirliğiyle pandemiyi yeneriz” dedi.

MENTEŞ:  VİRÜS, TEK BAŞINA YENİLEMEZ”

Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ahmet Suntur, Sayman Dr. Figen Demir Kardeş, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Figen Doğan Güneş ve Dr. Mehmet Reyhan ile birlikte Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’i ziyaret ederek pandemi hakkında gelişmeleri aktaran Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, şöyle konuştu:

 “Bizler pandemi döneminde yönetime seçildik. Sizinle hem tanışmak hem de işbirliği duygularımızı pekiştirelim istedik. Üzülerek söyleyebilirim ki hastalarından Kovid-19 virüsü kapıp, vefat eden hekim sayımız 40’ı buldu. Yoğun bakımda ve servislerde yatan meslektaşlarımız var. Sayıların artmasından çok endişeliyiz. Bu anlamda Adana çok sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Şu an Şehir Hastanemizde ayrılan yerler dolu. Başhekimimiz ile görüştük yeni yerler açıyoruz. Hiç kimse bu virüsü tek başına yenemeyeceği gibi pandemiler sadece tedavi ile önlenemez. Çare, toplumsal bilincin artması ve birlikte mücadele ile olur. Sizde sürekli sahadasınız. Bütün gelişmeleri görüyorsunuz. Sizlerin de çok dikkatli olup önlem almalısınız. Pandemi sürecinde belediyelerin üzerlerine düşen görevi yerine getirdiğini gördük. Birlikte işbirliği ile daha fazla işler yapılabilir. Bu anlamda sizlere teşekkür ederiz.” Menteş, bitme aşamasında olan Adana Tabip Odası yeni hizmet binası hakkında bilgi verdi.

KOCAİSPİR: ŞİDDET UYGULAYANLAR TOPLUMDAN DIŞLANMALI

Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, ise şu açıklamayı yaptı:

 “Başta tüm hekimler olmak üzere tüm sağlık camiasına pandemi sürecinde ortaya koyduğunuz performanstan dolayı Türk toplumu olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Çok özverili çalışıyorsunuz. Doktorluğun ve sağlık çalışanı olmanın ne kadar kıymetli, ehemmiyetli olduğunu bu süreçte gördük. Toplumun sağlığı adına ciddi inisiyatif aldınız. Türkiye genelinde hastanelerimizin standardının yüksekliğiyle, hekim ve sağlık çalışanlarımızın kalibresinin yüksek olmasından gurur duyduk. Müteşekkiriz. Halk sağlığının çok  önemli olduğunu düşünüyorum. Bizde belediye olarak sizlere ve halkımıza yardımcı olmayı kendimize görev bildik. Bir milyondan fazla maske üreterek ilçemizdeki bütün evlere dağıttık. Hastanelerin dezenfektan işlerini doğru ürünlerle düzenli olarak yaptık. Göreve geldiğim günden beri insanlar arasında hiç bir ayırım yapmaksızın hizmet etmeye çabalıyoruz. Bu süreçte Tabip Odası’yla belediyelerin diğer kamu kurumlarının işbirliği içerisinde olmalarının çok önemli buluyorum. Güçlü bir milletiz, güçlü toplumuz. Ortak değerlerde çabuk birleşiyoruz. Tüm kurumlar Tabip Odası, belediyeler, valilik, üniversiteler hep beraber bu zor zamanlarda bir dayanışma ortaya koyarak

 bu zorlukların üstesinden gelebiliriz. Ayrıca şiddetin şekli ne olursa olsun şiddet uygulayanların toplumdan dışlanması gerekir.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.