Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği her alanda var

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, sadece yardımlarla sınırlı kalmıyor.

ÇOCUKLAR TİYATROYLA BULUŞTU

Dernek sadece ihtiyaç sahiplerine köprü olmakla kalmıyor, mahallenin gençleri ve çocuklarını sporla buluşturup kötü alışkanlıklardan koruyor. Tüm bunların yanı sıra çocukları tiyatro etkinliğiyle buluşturuyor.

MAHALLEDEN MUTLU AYRILDILAR

Küçüdikili sakinleri geçtiğimiz haftayı tiyatro ile geçirdi. Hafta boyunca tiyatro sahnelendi, çocuklar eğlenerek bilinçlendi. Oyunlarda halka içecek ve çerez ikram edildi. Halkın ilgisiyle karşılanan Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, mahalleden mutlu ayrıldı.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Kurulduğu günden bu yana mahallenin tüm sorunlarını yerel yönetimlere taşıyan, ihtiyaç sahiplerine  gıda ve nakdi yardımlar yapan, mahallede dayanışma kültürünü büyüten, Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurucu ve Başkanı Muhsin Günsel, ise şunları kaydetti:

“Etkinliklerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Seyhan Belediyesi şehir Tiyatrosu emekçilerine, belediye yetkilerine de teşekkürü borç biliriz. Biz burada gönüllü bir şekilde halkımız, yoksullar ve hayırseverler arasında köprü olduk. Bir yoksulun derdine çare olmak bile bizi mutlu ediyor. Her türlü sosyal ve kültürel etkinlikten mahrum olan çocuklarımızı hem sporla, hem de kültür ve sanatla buluşturuyoruz. Hayırseverlerden, iş adamlarımızdan, çocukların eğitimi, yoksullarımız için destek bekliyoruz. Çalışmaya devam ediyoruz. Daha yapacak çok işimiz var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir