Diyanet’e 5 bin kişilik kadro

İşsiz sayısı katlanırken, genç işsizlik yüzde 30’lara dayanmışken, pandemi nedeniyle işini kaybedenlerin sayısı katlanırken, son 10 yılda personel sayısı 140 bini aşan Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosuna 5 bin kişi daha ekleyecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. 

Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) internet sitesinde yayımlanan ilana göre; taşra teşkilatında boş bulunan sözleşmeli pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alınacak.

Bu kapsamda bin 400 Kuran kursu öğreticisi, 3 bin 500 imam hatip ve 100 müezzin kayyımın alınacağı belirtilirken, sözlü sınava her grup için belirlenen boş pozisyon sayısının 3 katı adayın çağrılacağı da ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2018 yılında Diyanet camiasına seslendiği bir konuşmasında, “Şu 140 bin kişilik ordu, ülkemizin çehresini değiştirmelidir diye düşünüyorum.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.