Vali Elban, Misis’te incelemelerde bulundu

Vali Süleyman Elban, bir dizi incelemede bulunmak üzere Yüreğir ilçesinde bulunan Misis’e inceleme ziyaretinde bulundu.

Vali Elban, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında ilk olarak Misis Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Antik kentte çeşitli incelemelerde bulunan ve yetkililerden burada gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Elban, ardından Misis Köprüsü, Havraniye Kervansarayı, doğu ve batı değirmenlerinde de çeşitli incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirdiği inceleme ziyaretleriyle yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Elban, çalışmalar hakkında ilgili personelden detaylı bilgiler aldı.

Yaptığı incelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, Misis Antik Kenti’nin tarihinin Neolitik Çağ’da başladığını belirtti. Bölgenin geçmişten günümüze kadar Hitit, Makedonya, Roma, Bizans, Memlükler, Selçuklu ve Osmanlı Devleti gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını bu sebeple de farklı kültürlerden izler taşıdığını ifade eden Vali Elban “İlimiz muazzam bir tarihi barındırıyor. Anadolu’nun ilk Roma köprüsü olarak bilinen ve Lokman Hekim’in üzerinden geçerken ölümsüzlük iksirini düşürdüğü rivayet edilen Misis Köprüsü başta olmak üzere ilimizin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri bizden sonraki nesillere de ışık tutması için korumak ve kentimizin turizmini daha da güçlendirmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.” dedi.

VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Süleyman Elban, ziyaretin ardından  vatandaşlarla bir araya geldi.

Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün de hazır bulunduğu ziyaret sırasında vatandaşlarla bir müddet sohbet eden Vali Elban, vatandaşların talep ve beklentilerini dinledi.

Vatandaşlardan koronavirüs salgınından korunmaları için belirlenen kurallara titizlikle uymalarını isteyen Vali Elban, virüs salgınının vatandaşın desteğiyle daha kısa sürede atlatılacağına değindi.

Daima vatandaşın yanında olduklarını, vatandaşa hizmet etmenin en önemli görevlerinden biri olduğunu ifade eden Vali Elban “Mahallelerle ilgili her türlü talep ve beklentinin yerine getirilmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.