Sapık şeyhten müritlerine mektup: Yokluğumu hissettirmeyin

“Çocuk istismarı” iddiasıyla tutuklanan Şeyh Fatih Nurullah müritlerine yazdığı mektupta, 12 yaşındaki kız çocuğunun babasını uyuşturucu bağımlısı olmakla suçladı. “Yokluğumu hissettirmeyin” dedi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, gerçek adı Eyyüp Fatih Şağban olan ve “çocuk istismarı” iddiasıyla tutuklanan Şeyh Fatih Nurullah müritlerine mektup yazdı. 12 yaşındaki kız çocuğunun babasının “uyuşturucu bağımlısı” olmakla suçlandığı ve cemaate dağıtılan mektup şu şekilde:

“YOKLUĞUMU HİSSETTİRMEYİN”

“İcazet töreni öncesinde böyle meşum bir olay yaşanması fakiri üzmüş, yeni halife kardeşlerimizin boynunu bükmüştür. Bütün halifelerimiz, rehber ve zakirlerimiz vazifelerine devam ederek yokluğumuzu hissettirmemesi temennimizdir. Hacı Bayram Külliyemizin tamamlanması ricamızdır. Bize gelince…”

“18’İNDE BELKİ OLUR” DEDİ, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ HEDEF ALDI

“Aklıma Ahmet Yesevi Hazretleri geldi. 63 yaşından sonra yer altına inmiş ve bir daha ışığı görmemiş. Kendimi şartladım. Çıkarsam hizmetinize devam edeceğim. Sizi üzecek bir şey yapmadım. Komployla karşı karşıyayız. Uyuşturucu bağımlısı birinin bozuk aile yapısının korunması için yaptığımız merhameten yardımlar ihanet ve komplo olarak geri dönmüştür. Kızlarını bize teklif etmişler. Bizim de ‘Yaşı 18’e geldiğinde belki olur’ demekliğimiz olmuştur. Telefondaki konuşmalarda, yapmadığımız fiileri bize zorla teyit ettirmek istemişler ve ayrı ayrı para talep etmişlerdir. (70.000 TL) Telefondaki ‘yapmayın – etmeyin’ ricaları böyle bir sonucun doğmaması içindir. Ne yazık ki İstanbul Sözleşmesi’ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir