Kadın cinayetleri bitmiyor: Adana’da Tuğba Keleş katledildi

Kadın cinayetleri, Türkiye’nin son yıllardaki en önemli toplumsal sorunlarının biri haline gelirken ve İstanbul sözleşmesi tartışılırken, Adana’da genç bir kadın sabıkalı tacizci tarafından katledildi.

Bu kez cinayetin adresi Kozan ilçesi oldu. Erdoğan Küpeli adlı tacizci katil, arkadaşlık teklifini kabul etmeyen kadını öldürdü. Erdoğan Küpeli, arkadaşlık teklifini kabul etmeyen henüz ömrünün baharında olan 29 yaşındaki kasiyer Tuğba Keleş’i çalıştığı markette başından tabancayla vurarak öldürdü. Erdoğan Küpeli daha önce de Hatay’da özel sektörde halkla ilişkiler alanında çalışan Gülay Mübarek’i, sosyal medya üzerinden 4 yıl şiddete maruz bırakmak, ölüm ve tecavüzle tehditten dolayı gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Küpeli, yargılandığı davalarda ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından toplam 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

GENÇ KADIN KURTARILAMADI

Küpeli, saat 11.00 sıralarında Tufanpaşa Mahallesi’ndeki markete gelerek, arkadaşlık teklifine olumsuz yanıt veren kasiyer Tuğba Keleş’i tabancayla başından vurdu ve intihar girişiminde bulundu. Tuğba Keleş ve Erdoğan Küpeli, ambulanslarla hastaneye götürüldü. Keleş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavi altına alınan Erdoğan Küpeli’nin de hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.