Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel Güzel Sanatlar Fakültesini ziyaret etti

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel fakülte ziyaretlerine devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren eğitim ve araştırma alt yapısını geliştirerek dünya üniversiteleri arasında Çukurova Üniversitesi markasını taşımayı hedefleyen Prof. Dr. Meryem Tuncel, Güzel Sanatlar Fakültesinde incelemede bulundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlükaplan ve Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz’ın da eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Deniz Abik karşıladı. Fakülte binasını gezen Prof. Dr. Tuncel kuruluş ve eğitim çalışmaları hakkında Prof. Dr. Deniz Abik’ten bilgi aldı.

Prof. Dr. Abik: “İnovatif Düşünceye Sahip Sanatçı/Tasarımcılar Yetiştirmeyi Hedefliyoruz”

Dekan Vekili Prof. Dr. Abik, fakültelerinin inovatif düşünceye sahip sanatçı/tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflediğini belirterek evrensel nitelikte bilgi ve sanat üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir eğitim vermeyi misyon edindiklerini söyledi.

Prof. Dr. Tuncel: “Güzel Sanatlar Fakültesi Yeni Hizmet Binası Bitme Aşamasında.”

Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin sanat ve tasarım dallarında eğitim vererek toplumun sanatsal yapısının evrensel değerlere ulaştırılması, sanat ve tasarımın üst düzey eğitim almış sanatçı ve tasarımcılarla geliştirilmesi için önemli olduğuna vurgu yaparak çok yönlü, üretken, çağdaş sanat ve kültürlü bireyleri yetiştirmeyi amaçladığını söyledi. Yeni hizmet binasının bitme aşamasına geldiğine de değinen Prof. Dr. Tuncel, bu alanda güzel sanatların ihtiyaç duyacağı tüm donanımların en iyi şekilde olacağını ve daha kaliteli bir eğitim öğretim faaliyeti icra edeceklerini söyledi.

Ziyaret Rektör Prof. Dr. Tuncel’in atölye ve laboratuvarları gezmesinin ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.