Mehmet Halit Işık güven tazeledi

Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası’nın Olağanüstü Genel Kurulu, TCDD’nin sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. Pandemi kurallarının yerine getirildiği Olağanüstü Genel Kurul’da mevcut Başkan Mehmet Halit Işık ile Şube Sekreteri Hüseyin Genç, Başkanlık için yarıştı. Olağanüstü Genel Kurulda Türk-İş 4 Bölge Temsilcisi Edip Gülnar da hazır bulundu.

Her iki başkan adayı Olağanüstü Genel Kurul olmasından dolayı konuşma yapmazken Divan Başkanı Hüseyin Kaya, Olağanüstü kongre sonucunun herkese hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Divan Başkanı Hüseyin Kaya, Türk-İş Genel Başkanı ve Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergun Atalay’ın selamlarını iletti.

Toplam 133 delegenin oy kullandığı Olağanüstü Genel Kurul mevcut Şube Başkanı Mehmet Halit Işık, 98 oy alarak yeniden Başkanlığı seçilirken, diğer aday Hüseyin Genç ise, 34 oy aldı.

Kongre sonucunun açıklanmasının ardından delegelere teşekkür Demiryol-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Mehmet Halit Işık, “Kazanan Demiryol-İş Sendikası olmuştur, oluşturduğumuz yeni yönetim ile yolumuza kaldığımız yerden emin adımlarla devam edeceğiz. İşçi kardeşlerimizin kazanılmış haklarının korunması, daha da iyi seviyelere getirebilme gayretinde olacağız. Bizleri tekrar bu göreve layık gören tüm delege kardeşlerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Demiryol-İş Sendikası yönetimi şu isimlerden oluştu: Mehmet Halit Işık (Başkan) Murat Göz (Şube Sekreteri) Yusuf Yıldırım (Şube Mali Sekreteri) Yönetim Kurulu üyeleri Rüstem Yılmaz ve Murat Ayyıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.