Jandarmadan peşpeşe operasyon ve denetim

Adana İl Jandarma komutanlığı ekipleri, Feke’de uyuşturucu operasyonu yaparken, Yüreğir ilçesinde ise kaçak kazı yapan 7 kişiyi suçüstü yakaladı. Ekipler, sorumluluk alanlarında da Kovid-19 denetimi yaptı.

 Adana’nın Feke ilçesinde Feke İlçesi evinin çevresine kenevir eken bir kişi yakalandı.

Çandırlar Mahallesinde B.Ö. isimli kişinin kenevir bitkisi ektiğinin tespit edilmesi üzerine jandarma ekipleri operasyon yaptı.

uyuşturucu madde kullanımı, imal edilmesi ve ticaretinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda  B.Ö’nün ev ve eklentilerinde bin 200 gram  kubar esrar ve hassas terazi ele geçirildi.

KAÇAK KAZI YAPANLARA SUÇÜSTÜ

Adana’nın Yüreğir ilçesinde, kaçak kazı yaptıkları tespit edilen 7 kişi suçüstü yakalandı.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde, kaçak kazı yaptıkları tespit edilen 7 kişi suçüstü yakalandı.Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yüreğir ilçesi Gökvelioğlu Mahallesi Dağyanı mevkisinde, define arama maksatlı izinsiz kazı yapıldığı bilgisine ulaştı.

Ekiplerin düzenlediği operasyonda, 2 metre çapında ve 3 metre derinliğinde olan kazı bölgesinde 7 şüpheli suçüstü yakalandı.Operasyonda, jeneratör, delici ekipman, 3 kürek, kazma, balyoz, 8 metre uzunluğunda elektrik kablosu, murç ve eldiven ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

KOVİD-19 DENETİMİ

Adana il Jandarma Komutanlığı ekipleri, operasyonlüarın yanı sıra Kovid-19 denetimleri

kapsamında kontroller yaptı.

Kontrollerde; vatandaşlar maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda

Uyarıldı. Denetimler sırasında 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’na aykırı hareket edenler hakkında İdari para cezası uygulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.