Yüreklere nakış nakış işleniyor: Bülent Güney kardeşlerden yeni albüm

Bülent-Güney Yuşan kardeşlerin “Şifa İstemem Balından” ve “Turab Olam” adlı eserlerinden oluşan yeni albümü yayımlandı.

1995 yılında Adana’da Grup Yürek Çağrısı’nı kuran,  o dönemlerde üniversitelerde dinletiler ve konserler veren kardeşlerin yeni albümündeki eserler yüreklere adeta nakış nakış işleniyor.

BÜLENT – GÜNEY KARDEŞLER OLARAK YOLA DEVAM

1995-2005 yılları arasında grup müziği olarak ülkenin toplumsal sorunlarına duyarlı bir müzik anlayışı belirleyen sanatçılar, daha sonra dinleyicilerin itici gücü ile 1995’te “Mert Dayanır” 2001’de ise  Mamoş isimli iki albüm çıkardı. 2005 yılına kadar grubu zorda olsa fedakarlıklarla ayakta tutmaya çalışan sanatçılar daha sonra Bülent-Güney-Erdinç olarak devam ettikleri yola şimdi Bülent- Güney kardeşler olarak devam ediyor.

Aynı zamanda grubun kurucu solistleri olarak şu anda VG yapımda “Şifa İstemem Balından” ile söz ve müziği Güney Yuşan’a ait “Turab Olam” eserlerinden oluşan albüm 20 Ekim 2020’de yayımlandı. Güney-Bülent Yuşan kardeşler, yeni albümleriyle ilgili şu açıklamayı yaptılar:

SADELİK GÜZELDİR, YORMAZ…

“Bundan sonra ki çalışmalarımıza ikili olarak VG Müzik ile devam ederek yine içerik olarak duyarlı anonim eserler ve beste çalışmalarına yer vereceğiz. Bestelerimizde kendi tarzımızı ve düzenlemesi bize ait eserleri dinleyicilerimize sunmaya çalışacağız.

Eserlerin seçimi, aranje ve enstrüman çalımlarını kendimiz yapıyoruz ve devam edeceğiz.

Amacımız 1980 ve 1990’lı yıllarda iz bırakan Rahmi Saltuk, Ruhi Su, Hasret Gültekin’in o dönemlerdeki sıcak, samimi, yalın ezgilerini yansıtmak. Üç enstrüman ile sade, temiz bir duygu yakalamak

Son sözümüz; ‘Sadelik güzeldir, yormaz’ şiarıyla yolumuza devam edeceğiz…Müzik dostlarına selam olsun…”

1 thought on “Yüreklere nakış nakış işleniyor: Bülent Güney kardeşlerden yeni albüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.