ÇÜ İletişim Fakültesinin genç yeteneklerinden 6 ödül birden

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve ülkemizin önemli film festivallerinden biri olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin 27.’si, bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.

İstanbul Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen Festival Ödül Töreni’nde, toplam 117 filmin başvurduğu ve finallerde 10 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ile 4 kategoride 22 filmin yarıştığı Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren filmlere ödülleri verildi.

Belgesel Kategorisinde, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ahmet Keçili’nin yönettiği “Seval” ve Ümit Güç’ün yönettiği “Yeryüzü Ayakları” filmleri finalist olmaya hak kazandı. Festival jürisinin değerlendirmesi neticesinde Ahmet Keçili’inin yönettiği “Seval” en iyi belgesel film ödülüne layık bulundu.

Kurmaca Kategorisinde ise yine 7 finalist film arasına girmeyi başaran ve ÇÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinden Birhat Temel’in yönettiği ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Özge Deniz Özker’in danışmanlığını yaptığı “Vaveyla” isimli kısa film En İyi Kurmaca Film ödülünün sahibi oldu.

Vaveyla’ya Bir Ödülde Marmaris Kısa Film Festivali’nden

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Marmaris Kısa Film Festivalinde, Kurmaca Film kategorisinde ÇÜ İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Öğrencisi Birhat Temel’in yönettiği “Vaveyla” filmi, Jüri Ön ödülüne layık görülerek başarısını taçlandırdı.

Torino İş Filmleri Günleri’nden de Bir Ödül

ÇÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Ümit Güç’ün yönettiği ve Öğr. Gör. Özge Deniz Özker’in danışmanlığını üstlendiği Yeryüzü Ayakları isimli belgesel filmi, 21-23 Eylül 2020’de İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen Job Film Days (İş Filmleri Günleri) Festivali’nde En İyi 2. film seçilerek 1500 Euro ödülün de sahibi oldu. Genç yönetmen Ümit Güç bu başarısı ile hem adını ülke sınırları dışında da duyurdu hem de genç iletişimcilerin ilham kaynağı oldu.

“Adana Köprü Başı” Belgesel Filmi Ödüle Doymadı.

ÇÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Öğrencisi Necati Öz’ün yönettiği “Adana Köprü Başı” kısa belgesel filmi katıldığı her festivalde adından söz ettirmeyi başardı. Film; 6. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Belgesel Kategorisinde En İyi Film Ödülünü kazanmanın yanı sıra, Living Together Again – Venice Architecture Short Film Festivali’nde 5.lik Ödülü, 21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Serbest Kategoride Finalist, 3.Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali Belgesel Dalında Finalist, 8. Kayseri Film Festival’nde de yine Finalist olma başarısını gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.